Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

CUMA CAMİSİ

A+A-

Ve son sözü Cumhurbaşkanı söyledi.. Kamil Ocak stadının yeri ne meydan, ne AVM ve alışveriş merkezleri olacak. Burası artık büyük bir Cuma Camisi yapılacak. Bu karara kimse ne itiraz edebilir, nede artık STK’lar veya meydan olmasını isteyenler sesini çıkartabilir..

Camiyi Sayın Abdülkadir  Konukoğlu yapacak.. Çünkü önceden söz vermişti. Hatta Kent Konseyi toplantısına Maketini bile yaparak getirmişti.

Bilahare eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile birlikte Gaziantep’teki bir törende yine Sayın Cumhurbaşkanı hatırlatma yapmış ve Cami için Sayın Konukoğlu’ndan söz almıştı..Sonunda gerçekleşti ve şehirde yaşanan tartışmalara son verilmiş oldu.. Böylece ne Sayın Fatma Şahin’in seçim beyannamesinde dediği gibi Kamil Ocak’ın yeri Meydan yapılacak, ne son olarak toplanan ve imza veren 100 STK’nın önerisi yerine gelecek, nede geçtiğimiz günlerde karara bağlanan Büyükşehir Belediye Meclisinin Kamil Ocak ÇALIŞTAY’ı yapılacak..
 
BU YÖNETİM FARKLI OLMALI
 
Eyüp Özkeçeci ikinci döneminde ustalığını artık kullanma şansını bulacak gibi gözüküyor. 12’si kadın olan 50 kişilik yönetimindeki yeni isimler, umarım hareket getirecektir.. Bu listede yeni isimler için oldukça düşünüldüğü kesin.. Sayın Abdulhamit Gül’ün tavsiyesiyle şekillendiği belirtilen yeni yönetimde, elbette Sayın Fatma Şahin’in önerdiği isimler de mutlaka vardır.. Mesele bu isimlerin AK Parti’nin hantal Gaziantep teşkilatının dinamizme kavuşmasını sağlamasıdır.. Umarız yeni yönetim bunu sağlar ve Eyüp Özkeçeci’nin yeni döneminde sadece partinin değil, kentin sorunlarıyla ilgili olarak ciddi çalışmalar yapar.. Gaziantep’in meseleleri için kafa yorar.. Şimdiden hayırlı olsun diyor, Eyüp Başkan ve ekibine başarılar temenni ediyorum..
 
SALON FAKİRİ GAZİANTEP
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişiyle birlikte bu kentin spor salonu fakiri olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Aslında meydan fakiri de demek gerekir. Çünkü geniş katılımlı toplantı ve etkinliklerde ne açık nede kapalı alana sahibiz.. Meydan diyorduk, bunun için son sözü Sayın Cumhurbaşkanı söyledi ve kent olarak meydan yerini başka bölgelerde aramak zorunda kalındı. Artık gerek spor müsabakalarında gereksede kapalı alanlarda yapılacak toplantılar ve etkinlikte Gaziantep’e şehrin değişik bölgelerinde salon yapmak şart olmuştur..Bunu özellikle belirmemin nedeni, Karataş spor salonuna gelen binlerce vatandaşın o yağmurda dışarda kalmasıdır. Oysa büyük bir salon olsa, hem siyaseten, hemde sosyal etkinliklerde bu sıkıntı yaşanmaz..
 
BU KALDIRIMLARI GÖRMÜYORMUSUNUZ ARKADAŞLAR
 
Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde bu kaldırım işlerinden sorumlu hangi birim varsa, onlara bir önerim olacak. Lütfen Suburcundan itibaren istasyon caddesi istikametine doğru kaldırımdan yürüyün arkadaşlar. İster yağmurda ister kuru havada.. Eğer doğru dürüş adım atarsanız, ayağınızı yer sağlam basarsanız, yağmurlu havada üzerinize su sıçratmazsanız, ben bu sözümü geri alacağım arkadaşlar.. Ama lütfen yapın bu söylediklerimi.. Öyle Gaziantep’e filan yakışmıyor demeyeceğim.. Sadece buradan bir yürüyün ne demek istediğimi anlayacaksınız.. Dahası var tabii, Demokrasi meydanına girmeden vilayete giden ana yolun kenarından da bir yürüyün. İki veya üç kişiyle yürümeye kalkışırsanız, sıraya geçmek zorunda olduğunuzu mutlaka göreceksiniz.. Son olarak Vakıflar il müdürlüğü binasından eski havuzlu kavşak dediğimiz yere kadar lütfen iki yönlü kaldırımdan da yürümenizi öneriyorum.. Burası için daha önce de yazmıştım ama bu vesile ile tekrarlıyorum..
HEPİNİZE İYİ HAFTALAR
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum