Gaziantep Basketbol forması ile Basketbol Süper Ligi’nde 28 maçta 15.4 sayı – 4.4 ribaund – 5.9 asist ortalamalarına imza atan Codi, Baskonia‘nın teklifini kabul ederek İspanya’nın yolunu tuttu.  Bu sezon Baskonia ile oldukça iyi bir performans sergileyen başarılı oyuncu, Eurohoops’a özel bir röportaj verirken 6 Şubat’ta yaşanan ve ülkemizde derin yaralar bırakan depreme dair konuşan McIntyre, yaşanan süreci aktardı: “O dönemde playoff’tan sadece bir sıra uzaklıktaydık. Sonra her şeyi İstanbul’a taşımak zorunda kaldık. O andan itibaren her şey ters gitmeye başladı. Her hafta boş salonun önünde oynadık, her maç deplasman gibiydi.”

EUROPECUP’TA FİNALE KADAR GİDEBİLİRDİK

Gaziantep Basketbol’un eski oyuncusu Codi; “Bu durumun ardından takımdaki Amerikalı oyuncuların bazıları, Gaziantep’in geleceği belirsiz olduğu için evine geri döndü. Avrupa’daki çeyrek final serisi için geri dönen oyuncular ilk maçı deplasmanda kazanırken ikinci maçı evinde kaybetti ve averajda geri düşüldüğü için Gaziantep, FIBA EuropeCup’a veda etti: “EuropeCup’ta çok ileri gidebilirdik fakat her şey değişti. Büyük depremden sonra herkes Amerika’ya döndü. Sezonun bizim için devam edip etmeyeceğini bilmiyorduk fakat sonra Türkiye’ye döndük. Bir hafta içinde maça çıkacaktık fakat hazır değildik. Mental ve fiziksel olarak hazır değildik.”

3 eksik var 3 eksik var

DEPREM SONRASI BENDEN BU KADAR DEDİM

Bütün bunların ardından menejerine ‘Benden bu kadar’ diyerek ayrılmak istediğini belirten Codi: “Bütün bunlardan sonra yaz dönemi yaklaştığında menajerime mental sağlığıma odaklanmam gerektiğini söyledim. ‘Benden bu kadar’ dedim. ‘Çok zorlu bir süreç oldu, çabalıyorum fakat hiç karşılık alamıyorum’. Menajerim benden beraber çalıştığımız yedi yıl için kendisine güvenmemi istedi” diye konuştu. Spor Servizi