Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü tarafından düzenlenen 2. Otizm Umut Kampı, Seyri Antep Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.  25 - 28 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2. Otizm Umut Kampı’na, deprem bölgesinden 24 otizmli çocuk aileleri ile birlikte katıldı.  Kampta çocuklar ve aileleri ayrı ayrı  atölye etkinliklere katılırken, doyasıya eğlenme fırsatı yakaladılar.

YILMAZ: OTİZM HASTALIK DEĞİL, GELİŞİMSEL BİR FARKLILIKTIR

Tasarruf uygulamalarında yeni adım Tasarruf uygulamalarında yeni adım

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan yardımcısı Feray Yılmaz, 2. Otizm Umut Kampı’nda yaptığı konuşmada,  deprem bölgesinden kampa katılan 24 otizmli çocuğun ve ailesinin, düzenlenen atölye etkinlikleri ile hem eğitim aldıklarını, hem de doyasıya  eğlenme fırsatı yakaladıklarını söyledi.       Yılmaz ” Otizm hastalık değil, gelişimsel bir farklılıktır. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Engelli Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanlığımız ile Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü’nün işbirliğiyle düzenlenen 2. Otizm Umut Kampı etkinliğinde deprem bölgesindeki illerimizden gelen otizmli çocuklarımız ve anneleriyle farkındalık oluşturma ve eğitim amaçlı programımızda bir araya geldik. Bu etkinlikte çocuklarımız öğretmelerle birlikte vakit geçirirken, annelerimiz uzman öğretmelerimiz ile birlikte yoğun ve güzel bir eğitime dahil oldular” diye konuştu.

 OTİZMLİ ÇOCUKLARIMIZ VE AİLELERİ KATILDI

İpekyolu Rotary Kulübü Başkanı Mehmet Ceylan’da  yaptığı konuşmasında bu yılkı kampın deprem bölgesindeki otizmli çocukların ve ailelerinin katılımı ile gerçekleştirildiğini söyledi. Ceylan “Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü olarak 2.sini gerçekleştirdiğimiz Otizm kampı projesi, otizm spektrum bozukluğu olan çocuklarımızın ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış bir kamptır. Otizm kampı, otizmli çocuklarımızın sosyal becerilerini geliştirmelerine, yeni deneyimler yaşamalarına ve eğlenceli ve sportif aktivitelere katılmalarına olanak tanıdı.””diye konuştu