Şölen’in 3 yıllığına işletmesini üstlendiği, Lloyd’s Register Foundation ve Turkish Philanthropy Funds’ın desteklediği öğrenim birimi yılda yaklaşık 1500’den fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sunacak.

11 Temmuz'da başlıyor! 11 Temmuz'da başlıyor!

88 binden fazla çocuğa destek verdi

TEGV, Gaziantep’te faaliyete başladığı 2003 yılından bugüne kadar 5 bin 235 gönüllüsünün desteğiyle 88 bin 835 çocuğu ağırladı. 380 metrekare kapalı, 620 metrekare açık alana sahip iki katlı yeni etkinlik noktasının, yılda 1500’den fazla çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturacak. TEGV Gaziantep Öğrenim Birimi’nde, okuma adası, etkinlik odası, tasarım ve beceri atölyesi ile düşler atölyesi, çok amaçlı salon, kütüphane, gönüllü odası-mutfak, ofis, teknik oda ve iki adet depo yer alıyor. Lloyd’s Register Foundation ve Turkish Philanthropy Fund’ın yapım sponsoru olduğu Gaziantep Öğrenim Birimi’nin üç yıllık işletme sponsorluğunu ise Şölen üstlendi. 

Yeniden buluştuk

TEGV Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Özinci açılış konuşmasında şunları söyledi: “TEGV olarak, ilk kez 2003’te Gaziantep’te açtığımız eğitim parkımızla buradaki çocuklarımızla buluştuk. 2022’de yer için tahsis süremiz bitince Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’i ziyaret ederek, yeni bir yer tahsisi için bir görüşme yaptık. Kendisi sağ olsun bizi kırmadı şu anda bulunduğumuz arsanın 25 yıllığına kiralama protokolünü imzaladık. Bu sayede yeni öğrenim birimimizde Gaziantepli çocuklarımızla yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

En büyük yatırım eğitim

Açılış töreninde konuşan Şölen CEO’su Erdoğan Çoban “Ekonomik olarak yaratığımız değerin yanında sahip olduğumuz ekosistem üzerinde güçlü bir sosyal etkiye sahibiz. Kurumsal vatandaş olarak rolümüzü ve toplumsal ödevlerimizi işimizle eş derecede önemsiyoruz. Bu anlayışla ülkemizin geleceğini olan çocuklarımıza yönelik projeleri daima önceliklendirdik. Sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz kapsamında eğitim alanını sahiplendik. Şölen olarak, Türkiye’nin geleceğine yapılacak en büyük yatırımın eğitim olduğuna inanıyoruz” dedi.

Dokunduğumuz bir çocuk dünyayı değiştirecek

TEGV’i kuran ve bugüne getiren herkese teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şöyle konuştu: “Artık zenginlik kavramı değişti. Ne kadar gelişmiş insan gücü var bu önemli. Ne kadar Şölen gibi gönüllü çalışan grupları var. Herkesin çocuklar için bir şeyler yapması tam da dünyanın ihtiyacı. Devlet elinden geleni yapıyor. Ancak eğitim tek başına devletten beklenmemeli. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak TEGV’e destek olmaya devam edeceğiz. Dokunduğumuz bir çocuk dünyayı değiştirecek. İyi ki varsınız, emeğinize sağlık. Hayırlı ve uğurlu olsun.” Haber Merkezi 
HABER MERKEZİ
 

Editör: Ebru Kont