1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çocuklar için ortak hareket edilecek
Çocuklar için ortak hareket edilecek

Çocuklar için ortak hareket edilecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu tarafından düzenlenen “Çocuk Hakları Bağlamında Adalete Erişim ve Pandemi Dönemi” konulu telekonferans yöntemiyle düzenlenen zirveye onur konuğu olarak katıldı.

A+A-

 Başkan Fatma Şahin zirvede, bütün kuruluşlarla ortak çalışılarak Gazi şehri ‘Çocuk Dostu Şehir’ ve ‘Kadın Dostu Şehir’ yapmak için uğraştıklarını belirtti. 

Başkan Fatma Şahin konuşmasında, bakanlık döneminde yürüttüğü başarılı çalışmalarla çocukların, kadınların yani ülkenin kazandığını hatırlatarak aynı başarıyı Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra devam ettirdiklerini vurguladı. Gaziantep’te belediye olarak yapılan çalışmaları aktararak yürütülen faaliyetlerde amaçlarının “Çocuk Dostu Şehir” ve “Kadın Dostu Şehir” olduğunu ifade etti, bunu yürütürken bütün kuruluşlarla bu amaç doğrultusunda ayrımcılık yapmadan ortak çalışıldığını söyledi. Açılış konuşmalarında ayrıca İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ve Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu Başkanı Av. Figen Özbek hazır bulundu. 

RAPOR ÇIKACAK

Açılış konuşmalarının ardından oturumlarla devam edecek zirve, çocuk haklarında Türkiye’de ve dünyadaki mevzuatlar ve uygulamaların alanında uzmanlar tarafından tartışılacak. Zirvede özellikle pandemi döneminin etkisi değerlendirilecek, aynı zamanda, GFK tarafından gerçekleştirilen “Pandemi döneminde aile ilişkilerindeki değişiklikler” araştırma raporunun sonuçları açıklanacak.

PANDEMİ YENİ FIRSATLAR VERDİ

Çalışmaları yürütürken pandemi ile mücadeleye başlamak zorunda kaldıklarını anımsatan Şahin, şunları söyledi: ‘Onlara evde hayatı nasıl hazırlayacağız?’ ,  ‘Pandemiden çıktıklarında nasıl geleceğe hazırlayacağız?’ bunları çalıştık. Dijitalleşme burada en temel meseleydi. Süreç bize ne kadar gerekli olduklarını gösterdi. ‘Bir evde sabahları neler yapılıyor?’ dedik, hangi saatte neler yapılacak diye üzerine bir program hazırladık. Büyükşehir bünyesinde ulaşacakları sabah spor aktiviteleriyle başlayıp, akşamları çocuklara masal okuyarak biten bir sistem kurarak dijital ortamda evlere ulaştık. Kapı kapı kitap dağıttık ama bunun yetmediğini görünce ‘Dijital Kütüphane’ açtık. Milyonlarca genç bunlara ulaşabiliyor" dedi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.