1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Çocuklar için önemli proje
Çocuklar için önemli proje

Çocuklar için önemli proje

UCIM Derneği, dünyada ilk kez drama yöntemi ve lego parçalarıyla çocuklar için beden güvenliği ve mahremiyet eğitimine imza atacak!

A+A-

UCIM, T.C. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından AB desteği ile uygulanan ve Sivil Toplum Destek Programı’nın III. Dönemi kapsamında desteklenen “Güçlü UCİM, Güçlü Çocuklar” projesinde; eğitim, atölye, konferans ve filmler içeren bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Proje kapsamında, Ankara’da bir proje ofisi açılacak, Lego Education markası Türkiye ortağı Teknokta işbirliğiyle dünyada ilk kez lego parçaları ile “mahremiyet eğitim kitleri” oluşturulacak ve pek çok ilde eğitimler gerçekleştirilecek. Çağdaş Drama Derneği ile özel atölyeler, eğitici eğitimleri yapılacak, Joon Sosyal Girişimi ile UCİM’e özel ürünler tasarlanarak satışa sunulacak ve RTÜK ile “Çocuk Dostu Yayıncılık” konferansı gerçekleştirilecek. 

Türkiye’de 55 ilde, yaklaşık 60.000 gönüllü ile faaliyet gösteren UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından AB desteğiyle yürütülen Sivil Toplum Destek Programı - III (CSSP-III) kapsamında, "Empower UCIM, Empower Children" / "Güçlü UCIM, Güçlü Çocuklar" projesi ile 100.000 Euro değerinde hibe desteği almaya hak kazandı. Proje kapsamında eğitimler, videolar, belgesel film, sivil toplum - kamu işbirlikleri ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirilecek. Tüm bunların yanı sıra, yalnız Türkiye'de değil dünyada ilk kez farklı bir yöntemle, mahremiyet konusunu anlatmak için lego parçalarından oluşan bir eğitim kiti hazırlamak üzere; psikologlar ve eğitimcilerden oluşan bir komite bir araya gelecek ve ardından Türkiye çapında pek çok ili kapsayan bir eğitim turu başlayacak. Proje kapsamında ayrıca RTÜK’le de işbirliği yapılarak medyanın çocuklar üzerindeki etkisine dikkat çekilecek ve çocuk hak ihlallerine vurgu yapılacak.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.