Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Bilim Daire Başkanlığı’na bağlı Çocuk Sanat Merkezi, Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi, Jale Tekinalp Yücel Kültür Sanat ve Mozaik Merkezi, Oyun ve Oyuncak Müzesi ve Hamam Müze’sinde çocuklar, çeşitli kurslarla bilim kültür ve eğlence dolu bir yaz tatili geçirecek. Yaz dönemi boyunca devam edecek kurslara belirlenen tarihlerde ve yaş aralığında katılmak isteyen öğrenciler https://tls.tc/cYGPZ adresinden tercih ettiğini seçebilecek.    2024 Yaz Tatili Atölyeleri ’ne başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, katılmak istediği etkinlik için konumuna en yakın atölyelerden birine kayıt yaptırabilecek veya 0507 449 30 15 numarasından randevu alabilecek. 

ÇOCUK SANAT MERKEZİ 

Çocuk Sanat Merkezi Sanat Kurslarında 2 kurdan oluşan etkinlik atölyelerinin ilk kuruna 3 Haziran ile 14 Haziran tarihleri arasında kayıt oluşturarak, belirlenen yaş gruplarına göre 24 Haziran – 2 Eylül tarihleri arasında seramik, mozaik, resim, el sanatları ve tasarım, ebru, drama, cam atölyeleri, akıl zeka oyunları, halk oyunları, gitar, bağlama, keman, ritim kursu, eğitimi, piyano kursu, kabak kemane kursu, güzel sanatlara hazırlık, çocuk korosu etkinliklerine katılabilecek. 

MÜZEYYEN ERKUL BİLİM MERKEZİ

 Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi’nde yapılacak olan etkinliklerde Bilim Gaziantep’te belirlenen yaş ve saat kategorilerine göre 24-28 Haziran tarihleri arasında matematik- astronomi atölyesi, doğa bilimleri – teknoloji atölyesi, akıl zeka oyunları ve ebeveyn çocuk atölyesi, ay fatihi ebeveyn çocuk atölyesine katılmak isteyen vatandaşlar 10 – 21 Haziran tarihleri arasında kayıt yaptırırken 1-5 Temmuz tarihleri arasındaki etkinliklere 10- 21 Haziran tarihlerinde kayıt yaptırılabilecek. 

ÇOCUK KÜTÜPHANELERİ

Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca Çocuk Kütüphanesi, Hasan Celal Güzel Çocuk Kütüphanesi, Güvenevler Çocuk Kütüphanesi, Gaziantep Çocuk Kütüphanesi’nde belirlenen tarihler arasında farklı kurlarda, yaş aralığına göre çocuklar resim, mozaik, piyano, gitar, İngilizce, drama gibi çeşitli atölyelere katılabilecek. 

Deprem bölgesi için görevlendirmeler tamam Deprem bölgesi için görevlendirmeler tamam

HAMAM MÜZESİ 

Hamam Müzesi’nde ise yaz tatili boyunca her Çarşamba 7- 14 yaş arasındaki çocuklar, saat 14.00’da sabun atölyesi ve taş boyama atölyesine katılabilecek. Kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar 0507 449 30 03 numarasından başvurabilecek. HABER MERKEZİ
 

Editör: Ebru Kont