1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'nin yüzü güldü
CHP'nin yüzü güldü

CHP'nin yüzü güldü

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanları Çalıştayına katılmak üzere geldiği Gaziantep’te toparlanın mesajı verdi.

A+A-

Kılıçdaroğlu, kent savunmasının önemli isimlerinden Şahinbey ve Şehit Karayılan'ın mezarını ziyaret etti. Daha sonra Almacı Pazarı ve Bakırcılar Çarşısı'nı dolaşan ve kendisine ikram edilen ayrandan içen ve bakır işleyen Kılıçdaroğlu, esnafla sohbet etti. Esnafın halinden siyasetin daha iyi anlaması gerektiğini ve belediyelerde esnaf temsilcisinin bulunmasının önemli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Yeni dönemde belediye meclislerinde bir esnaf temsilcisi meclis üyemiz olacak. İktidara gelince ilk hafta yapacağımız çalışma bu olacak. Gaziantep'te oyumuz düşüktü, bunu toplantıda da dile getirdim. Kabahat bizim. Bunun için esnafı dinleyeceğiz, sorunlarını anlayacağız" dedi. 

7d509ab9-59da-4bcc-acbe-89c431833649.jpg

* Çalıştayın açılışında önemli Gaziantep mesajı veren Kılıçdaroğlu, “Gaziantep'teyiz, milli kurtuluş destanının yazıldığı yerlerden birisindeyiz. 6 bin 317 şehidin verildiği topraklardayız, güzel şeyler yapıyoruz ama neden Gaziantep'in nüfusu artıyorken bizim milletvekili sayımız artmıyor. Kabahat kimde? Kabahat Gazianteplilerde mi bizde mi? Bir dönem burası CHP'nin kalesiydi. Celal Doğan gibi bir efsane vardı. Ne oldu da Gaziantep bizim açımızdan bu hale geldi. Kabahat, kusur, yanlışlık bizde ama düzelteceğim. Haşa, Anteplilerde böyle bir kabahat yok, bizde. Eksik varsa bizde, yanlışlık varsa bizde ama bu tabuyu değiştireceğim. Halka hizmeti Hakk'a hizmet gibi yapacağız. Bu tabloyu değiştireceğiz. Gazianteplilere sözüm var, ben sürekli birbiriyle kavga eden, birbirlerini yiyen bir örgüt istemiyorum. Kim kavga ederse kapının önüne koyacağım, kimse kusura bakmasın” şeklinde konuştu.  

* Esnaf ziyaretinde, torna ustası Ergün Hilaloğlu elleri kirli olduğu için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun uzattığı eli sıkmakta tereddüt edince, Kılıçdaroğlu, “Uzat, uzat o el emekçi eli. O eli sıkmaktan şeref duyarım” dedi.

084d9080-578f-4a17-a9a5-74363f11b455.jpg

BİR TWET MESAJI AK PARTİLİLERİ KIZDIRDI

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından  “Gaziantep'in çarşılarında halkımızla birlikteyim. Esnaf, bu aralar iktidardan kimseyi buralarda göremediğini söylüyor. Saraylardan, saltanattan vakit kalmıyor herhalde halka” deyince ortalık biranda karıştı. AK Parti Gaziantep Milletvekilleri hemen devreye girdi. Milletvekili Derya Bakbak “Biz Gaziantep’te doğduk. Gaziantep’te yaşıyoruz. Haftanın 4 günü Gaziantep’teyiz. Zahmet edip sosyal medya hesaplarına baksaydınız yazdıklarınıza utanırdınız. Biz şehrimizi santim santim geziyoruz. Sizin gibi 3-4 yere uğrayıp yorum yapmıyoruz. İşiniz gücünüz algı” yanıtını verirken, Müslüm Yüksel “; Bizler iyi günde de kötü günde de Gazi şehrimizin aziz milleti ile her daim birlikteyiz. Siz turist gibi gelip gezdiğiniz için şehirden bihabersiniz. Bizler sizler gibi göstermelik ziyaretler yapmıyor milletimizle gönülden gönüle bağ kuruyoruz” dedi. Nejat Koçer “Türkiye’nin gururu Gazi şehrimiz ihracatta 5.sırada rekorlar kırıyorsa üretimini ve istihdamını artırıyorsa esnafı sanayicisi ve tüccarı ile ülkesinin ekonomik kalkınma sürecine en fazla katkı koyan şehir ise bu şehir yalnız değildir! Biz varız biz buradayız ve hep yanlarındayız” derken, İl Başkanı Özkeçeci, Kılıçdaroğlu şehrimizin değerli esnafından itibar göremeyince yine yalana, algıya sarılmış. Teşkilatlarımızın tüm kademeleri, bu şehrin çarşılarını, sokaklarını ve esnafını ismen bilir, siz merak etmeyin. Bu esnaf sizi de bizi de çok iyi biliyor…” diye yazdı. Ali Şahin ise, “ Bir Gaziantep sözü der ki; “Yemeni ile yürüdün de haphapla kaçman mı kaldı?” Aşağıdaki tweetinizin ilk karesindeki yemenici esnafımızın bakışı ve tavrı sizi yalanlıyor. Unutmayın! Gaziantep’te sadece bir misafirsiniz…”  Mehmet Erdoğan’a gecikmedi ve “Gaziantep Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Teşkilatlarının ne kadar sahada olmasını görmek istiyorsan sadece sosyal medya hesaplarına bak. Söylemleriniz Kırıkhan’da ki CHP’li trol gibi tiyatro artistliği... Gecekondu ya dönüştürdüğünüz şehrin modernleşmesi sizi etkilemiş”

76759da3-a0ee-43bf-84b0-a22a05386304.jpeg

GAZİANTEP İÇİN ÖZELEŞTİRİDE BULUNDU

Kılıçdaroğlu, Gaziantep'te düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı'nın açılışındaki konuşmasında, Milli Mücadele'nin özel şehri Gaziantep'in önemli bir sanayi, tarım ve gastronomi kenti olduğunu söyledi. Konuşmasını "Biraz da özeleştiride bulunalım." diyerek sürdüren CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Gaziantep'teyiz, milli kurtuluş destanının yazıldığı yerlerden birisindeyiz. 6 bin 317 şehidin verildiği topraklardayız, güzel şeyler yapıyoruz ama neden Gaziantep'in nüfusu artıyorken bizim milletvekili sayımız artmıyor. Kabahat kimde? Kabahat Gazianteplilerde mi bizde mi? Haşa, Anteplilerde böyle bir kabahat yok, bizde. Eksik varsa bizde, yanlışlık varsa bizde ama bu tabuyu değiştireceğim. Halka hizmeti Hakk'a hizmet gibi yapacağız. Bu tabloyu değiştireceğiz. Gazianteplilere sözüm var, ben sürekli birbiriyle kavga eden, birbirlerini yiyen bir örgüt istemiyorum. Kim kavga ederse kapının önüne koyacağım, kimse kusura bakmasın. Eğer hizmet edecekseniz, Antep burada. Gidin, benim anlattıklarımı anlatın. Gün hizmet ve çalışma günüdür. Nüfus artıyor bizim 2 milletvekilimiz var. Bir dönem burası CHP'nin kalesiydi. Celal Doğan gibi bir efsane vardı. Ne oldu da Gaziantep bizim açımızdan bu hale geldi. Kabahat, kusur, yanlışlık bizde ama düzelteceğim."

20210619_2_48830859_66232368.jpg

PROJELERİNİ ANLATTI

Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde ekonomi alanında yapacaklarına değinerek "İktidarımızın ilk 6 ayında çok büyük bir değişimi Türkiye'de herkes görecek. Namuslu, ahlaklı ve insandan yana siyaset nasıl olurmuş, millette hizmet nasıl olurmuş bunları görecek." diye konuştu Sosyal devletin önemli olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, gelir dağılımının dengeli olması gerektiğini söyledi. İktidara geldiklerinde her ailenin asgari bir gelirinin olacağına, fakire fukaraya yardım ederken insan onurunu koruyacaklarına işaret eden Kılıçdaroğlu, bunu da "Aile Destekleri Sigortası" ile yapacaklarını anlattı. Kılıçdaroğlu, dış politikayı tamamen değiştireceklerini dile getirerek Türkiye, İran, Irak ve Suriye ile "Orta Doğu Barış ve İş Birliği Teşkilatı" kuracaklarını bildirdi. "Bir şey daha yapacağım. Türkiye'ye sözümdür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin cumhurbaşkanını, başbakanını, bakanını hiçbir egemen ülkenin lideri mal varlığı dolayısıyla sorgulamayacak." diyen Kılıçdaroğlu, ahlaklı ve temiz siyasetin bu olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, mesleki eğitime de önemli yatırımlar yapacaklarını anlatarak, üretime katkı sağlayacaklarını kaydetti. Kılıçdaroğlu, Bülent Ecevit'in bir sözüyle konuşmasını tamamlamak istediğine dikkati çekerek "Ne ezen ne ezilen, hakça bir düzen." dedi.

20210619_2_48833906_66239064.jpg

BASINLA BULUŞTU

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.  Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gaziantep’te düzenlediği Belediye Başkanları Çalıştayı’na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çalıştayın son gününde basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda oturup konuştuktan sonra kararlarını vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, HDP ile ittifak konusunda gelen soruya ise “HDP Genel Başkanı ‘Biz ittifak yapmayacağız’ dedi. Bizim ittifakımız bellidir” yanıtını verdi. 

20210619_2_48833906_66239065.jpg

BEKLEDİĞİMİZ OYU ALAMADIK

Parti olarak Gaziantep’te bulundukları için çok mutlu olduklarını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, son yıllarda Gaziantep’te bekledikleri oyu alamadıklarını belirtti. Bunun sorumlusunun kendileri olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Geçmişte yapamadığımız çalışmaları ben, belediye başkanları ve milletvekili arkadaşlarım yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonra daha sıklıkla Gaziantep’e gelinecek. Burada var olan sorunları aşmaya çalışacağız. Biz alanda çalışırken Gaziantepli esnafın, sanayicinin, çiftçinin derdini de dinlemek istedik. Çünkü onların sorunları var. Buradaki esnafın sorunuyla İzmir’deki esnafın sorunu arasında büyük bir fark yok. Aynı sorunları yaşıyorlar. Bize aktarılan sorunları parlamentoda ve grup toplantılarında dile getirmek, sorunların çözümü konusunda önerilerde bulunmak bizim görevlerimizden birisidir. Bu görevi yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

e4qnqwtxiaq8dlf.jpeg

YENİ KADRO İLE YOLA ÇIKACAĞIZ

Gaziantep’te CHP il yönetiminin görevden alınmasına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, yönetimi sorunlu olduğu için görevden aldıklarını vurguladı. Kentte yeni bir yapılanmaya ihtiyaç duydukları için böyle bir hamle yaptıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Gaziantepliye güvenen, sorunları dillendiren, çözümleri de arka arkaya sıralayan bir yapının olmasını arzu ettik. Mevcut il başkanımız Anteplilerin sevdiği saydığı bir insan. Yeni bir kadroyla yola çıkacağız” dedi.  Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın görevli olduğu bakanlığa pahalı fiyata ürün satmasının etik olarak doğru olmadığını sözlerine ekleyen Kılıçdaroğlu, “Ama hiçbir işlem yapılmadı. Yapanın yanına kar kalır mantığı burada da geçerli oldu. Bakanın yönettiği bakanlığa yakınları dolayısıyla mal satması büyük bir ayıptır. Ama ayıbı görmüyorlar. Çalan çaldığıyla kalıyor. Sonra da memleketin hali ne olacak diyoruz. Bu böyle gitmez. Sağlık Bakanlığında da benzer bir olay var. Bizde güzel bir atasözü var. Balık baştan kokar. En tepedeki malı götürürse en aşağıdaki de yapar. Bu anlayışın devletin yönetiminde olmaması lazım. Devletin etik değerlerle yönetilmesi gerekiyor. AK Parti 2002’de parlamentoya geldiğinde kurduğu komisyonun adı yolsuzluk komisyonuydu. Geçmiş iktidarların yolsuzluklarını soruşturacaklardı. Bugün geldiğimiz noktaya bakın. Yolsuzluk var, yazılıp çiziliyor, insanlar kabul ediyor ama iktidardan ses çıkmıyor. Asla doğru değil. Bu düzenin değişmesi lazım” ifadelerine yer verdi. 

e4qnqwwwyaeu4ba.jpeg

SURİYE İLE DİPLOMATİK İLİŞKİLER

Suriye iç savaşı ve Türkiye’de yaşayan Suriyeli sığınmacılarla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “Biz iktidarda olsaydık, Suriyeli sorunu olmazdı. Böyle bir sorunu Türkiye yaşamazdı. Bazı rakamlara göre Gaziantep’te 500 bin ile 700 bin arasında Suriyeli nüfusu var. Doğurganlık oranları çok yüksek ve kendi ülkelerine gitmek istemiyorlar. Sanayici için de, Gaziantepliler için de ciddi bir sorun olmaya başladılar. Kilis’teki Suriyeli sayısı kendi vatandaşımızdan daha fazla olmuş. Bu tablonun değişmesi lazım, Suriye’de barış ortamının sağlanması gerekiyor. Suriye ile diplomatik ilişkilerin başlaması lazım. Suriye’nin tekrardan imar edilmesi gerekiyor. Bunu da yapacak olan Avrupa Birliği'dir. Ben bunu Avrupa’da kendim söyledim. Suriye tekrardan imar edildikten sonra Suriyelilere ‘Kendi ülkenize gidin’ dememiz gerekiyor. Avrupa Birliği de bunu yapabileceğini söyledi. Biz bu çerçevede bir politika izliyoruz. İktidarın da bunu yapmasını istiyoruz” dedi. 

e6a0a44e-8692-4184-bbef-a2067fb889c3.jpeg

KANAL İSTANBUL İHALESİ

Kanal İstanbul çalışmalarıyla ilgili tekrardan çağrı yapan Kılıçdaroğlu, “Hiç kimse Kanal İstanbul ihalesine girmesin. Türkiye talan edilecek bir ülke değildir. Ama illa gireceklerse o zaman biz onlarla ilişkiyi keseriz. Ben soyguna göz mü yumacağım. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle saçma bir şey olmaz. Uluslararası hukuku açın yolsuzluğu koruyan bir hukuk var mı? Bunların hiçbiri yok. Biz haklıyız. Paralarını vermeyeceğiz. Hiç yıllardır sürüncemede kalan yatırım yok mu. Ben parayla fabrika açacağım. Benim derdim işsizlik ve yolsuzlukla mücadeledir. Telekom rezaleti meydanda. Telekom’u 6.5 milyar dolara sattılar. Alan kişiler bankalardan kredi alıp devlete verdi. Elin oğluna Telekom'u verdik, cebinden bir kuruş bile çıkmadı. Bankalar parayı isteyince de Telekom'u bankalara verdi. Bu soygundur, bunun vebali vardır. Bunlar kul hakkı yiyor. Bunun hesabı sorulmayacak mı? Ben bunu söyleyince kızıyorlar” dedi. 

ekran-resmi-2021-06-20-15.56.20.png

ESNAF DERT YANDI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çalıştay  sonrası kent savunmasının önemli isimlerinden Şehit Karayılan'ın mezarını ziyaret etti. Karanfil bıraktığı mezarda dua eden Kılıçdaroğlu, daha sonra Almacı Pazarı ve Bakırcılar Çarşısı'nı dolaştı. Kendisine ikram edilen ayrandan içen ve bakır işleyen Kılıçdaroğlu, esnafla sohbet etti. Esnafın halinden siyasetin daha iyi anlaması gerektiğini ve belediyelerde esnaf temsilcisinin bulunmasının önemli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Yeni dönemde belediye meclislerinde bir esnaf temsilcisi meclis üyemiz olacak. İktidara gelince ilk hafta yapacağımız çalışma bu olacak. Gaziantep'te oyumuz düşüktü, bunu toplantıda da dile getirdim. Kabahat bizim. Bunun için esnafı dinleyeceğiz, sorunlarını anlayacağız" diye konuştu.

ekran-resmi-2021-06-20-15.51.14.png

MAVİKENTTE SORUN DİNLEDİ

Kılıçdaroğlu, beraberindeki CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Gaziantep Milletvekilleri İrfan Kaplan, Bayram Yılmazkaya ile Belediye Başkanları Çalıştayı'na katılmak üzere geldiği Gaziantep'te, Mavikent Sanayi Sitesi'ne geçti. Burada esnafla sohbet edip sıkıntılarını dinleyen Kılıçdaroğlu, bir işyerindeki konuşmasında, siyasetçinin temiz olması gerektiğini ve tek derdinin hizmet etmek olması gerektiğini belirtti.  Kılıçdaroğlu, "Şu an esnafın büyük sıkıntılar içinde olduğunu biliyoruz. Sadece Gaziantep'te değil tüm Türkiye'de sıkıntı var. Eğer biz temiz siyaseti getirebilirsek, vatandaşın verdiği vergileri doğru yere harcarsak, bu memlekette işsizlik olmaz, esnaf kazanır ama Allah'ın izniyle çözeceğiz." dedi. 

ekran-resmi-2021-06-20-15.51.27.png

SİYAH KALPAK HEDİYESİ

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Yeşilsu Caddesi'nde bulunan Şehitlik Anıtı'na karanfil bıraktıktan sonra Bakırcılar Çarşı'nı gezdi. Bakırcı esnafının kendisi için hazırladığı ve üzerinde CHP logosuyla isminin yazılı bulunduğu bakır tabağı sembolik olarak çekiçle işleyen Kılıçdaroğlu, Gaziantep savunmasının önemli isimlerinden Karayılan'ın mezarını ziyaret etti, kabrine karanfil bıraktı, dua etti. Karayılan'ın yakınları ise Kılıçdaroğlu'na Kurtuluş Savaşı döneminde bölge halkı tarafından giyilen siyah kalpak hediye etti.

ekran-resmi-2021-06-20-15.51.21.png

OTO SANAYİ SİTESİNDE SORUN DİNLEDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Gaziantep Oto Sanayi Sitesi ziyareti sırasında KHK ile polislikten ihraç edilen ve oto tamirciliği yapan vatandaş, "Çocuklarımı potansiyel suçlu görüyorlar. 10 yaşındaki oğlum bunları görüp okumak istemiyor. Şimdi sanayide çalışıyorum. Sadece buradaki esnaf bana güveniyor" diye dert yandı. Kılıçdaroğlu, "Güveni sağlayan elinizdeki siyahlıktır" diyerek işçiyle tokalaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep'in Milli Mücadele Kahramanı Şahinbey'in anıtını ziyaret ettikten sonra Şahinbey ilçesindeki 4 bin 500 esnafın hizmet verdiği Mavi Kent Oto Sanayi Sitesi'ne geçti. Mavikent Oto Sanayi Sitesi Başkanı Ramazan Balcı ve site sakinleriyle bir süre görüşen Kılıçdaroğlu, kendisiyle fotoğraf ve özçekim yapmak isteyen işçilerin bu isteklerini geri çevirmedi. Sanayi sitesinde kurulan masada esnafın sorunlarını dinledi.

ekran-resmi-2021-06-20-15.57.35.png

SİYASETTE KİRLENME VAR

Kılıçdaroğlu ise şu yanıt verdi: Siyasette bir kirlenmişlik var. Devleti yöneten insanların temiz olması lazım. 83 milyona söz verdim. Bunun yolu Anayasa değişikliği değil siyasi ahlak kanunudur. Gerçekten bir siyasi ahlak kanunu çıkarmak zorundayız. Siyasetçi ihale peşinde koşmamalı. Esnaf dediğimiz orta direktir ama o direk kalmadı. Sözüm söz çözeceğiz. Sanayi sitesinde çalışan bir esnaf ise, “Buraya seçim zamanı partiler gelir, söz verir, arkasını dönüp gider. Şahsım ve esnafım adına seçim dönemi olmadığı halde bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

ELLERİ KİRLİ OLDUĞU İÇİN ELİNİ UZATMAKTA TEREDDÜT EDEN ESNAFLA TOKALAŞTI

Kılıçdaroğlu, daha sonra bir tornacı esnafını ziyaret etti. Tornacı esnafı Ergün Hilaloğlu elleri kirli olduğu için Kılıçdaroğlu’nun uzattığı eli sıkmakta tereddüt etti. Kılıçdaroğlu, “Boşver sen ver elini yahu” diye karşılık verip tokalaştı.

ÇOCUKLARIMI POTANSİYEL SUÇLU GÖRÜYORLAR

KHK mağduru olduğunu ve oto tamirciliği yaptığını söyleyen eski polis memuru Cuma Kabalan, “Emekli maaşı alıyorum. Bizi en çok yıpratan potansiyel suçlu görme düşüncesi. Cezaevine girdim. Bizler için ‘Bunların karıları kızları bizlere helal' diyen vekilleri vardı. O vekiller hakkında hiçbir şey konuşmadılar. Benim çocuğum bir özel şirkette çalışmak için müracaat etti. Şirket, ‘Babası KHK'lı' diye işe almadı'. Bizim çocuklarımızı mahvetmek zorunda değiller. Çocuklarımı potansiyel suçlu olarak görüyorlar” diye konuştu. Vatandaşın 10 yaşındaki oğlu ise, “Okumak istemiyorum. Babam ağabeylerim okudu. Onları hapse aldılar. Ben de okumak istemiyorum” dedi. Oto tamircisi vatandaş, “Benim çocuğum 5-6 yaşından beri bu sıkıntıyı çekiyor ne zamana kadar bu sıkıntıyı çekecek? Esnaf arkadaşlarımız burada bize tam güveniyor” diye ekledi. Kılıçdaroğlu ise, “Güveni sağlayan elinizdeki siyahlıktır. Bu bir alın teridir” diyerek işçiyle tokalaştı.

ugur.jpg

UĞUR KALKAN BİLGİ VERDİ

Kılıçdaroğlu’nun Şahinbey Sanayi Sitesinde ziyaretinde konuşan Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan, “toplantı çıkışında esnaf benim açtığım ve yeşil alanların arttığı davayla ilgili Genel Başkana bilgi verdim. Esnaf da konuyla ilgili Genel Başkana beni il başkanını meclis üyelerini milletvekillerini söyleyerek teşekkür etti” dedi. 

ekici-001.jpg

EKİCİ’NİN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Kılıçdaroğlu Gaziantep temaslarında geçtiğimiz aylarda geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Av. İbrahim Ekici’nin evine ziyarete gitti.Kılıçdaroğlu burada aile ile görüştü ve başsağlığı dileklerini iletti. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT * AA * İHA

fto-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum