Tanıtım toplantısında Genel Başkan Özgür ÖzelCHP'nin "kalkınma, refah, dayanışma belediyeciliğini" önceleyen 15 alt başlıktan ve 105 sayfadan oluşan seçim bildirgesini de açıkladı. 

CHP'li başkanların Ankara buluşması CHP'li başkanların Ankara buluşması

Toplantıda Gaziantep’in Büyükşehir  ve İlçe belediye başkan adayları da tanıtıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muzaffer Ertürk, Şahinbey Belediye Başkan  Adayı Arkın Bereketoğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Umut Yılmaz ve 7 ilçe belediye başkan adayı, İl Başkanı Reis Reisoğlu ile birlikte sahneye çıktı.

SESLERE KULAK VERDİK

Özel, CHP'nin "kalkınma, refah, dayanışma belediyeciliğini önceleyen 3 bölümden 15 alt başlıktan ve 105 sayfadan oluşan bildirgesini" tanıttı.  "Adaylarımızı belirlerken örgütümüzü dinledik, seçmenimizi dinledik, aday adaylarımızı dinledik, sokağın sesine kulak verdik, kanaat önderleriyle görüştük, partililerimizi görevlendirdik, onların raporlarını aldık, 3 bin araştırma yaptırdık, 339 bin tekil anket sonucuyla adaylarımızın belirlenmesi için çok önemli veriler elde ettik" diyen Özel, aday gösterilmeyenlerin eleştirel açıklamalarına "3-5 kişi partiyi tartıştırıyor ama partililiğini kimseye tartıştırmayanlar var" diye yanıt verdi.

TÜRKİYE İTTİFAKI

Özel konuşmasında önceki yerel seçimde ittifak kurdukları muhalefet partilerine "Muhalefete muhalefet iktidara yaradığının bilincindeyiz. O yüzden muhalefetle uğraşmayız" mesajı verirken, seçmene de, "Geçen seçimde saraya itiraz edenler buradalar, geçen seçimde israf bitsin tasarruf oldun diyenler buradalar. Geçen seçimin muhafazakar demokratları yine buradan kendi değerlerine saygılı belediye başkanlarımızın arkasında. Geçen seferin bizim belediye başkanlarımıza destek veren milliyetçi demokratları onların vatan millet bayrak sevgisine beş yıl boyunca şahit oldular. O yüzden bundan sonra hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçime ittifaksız girdiğini kimse kabul etmesin. Biz bir ittifakın parçasıyız, bu ittifakın adı Türkiye ittifakıdır" siye seslendi.