1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'DE ŞAŞIRTAN KARAR
CHP'DE ŞAŞIRTAN KARAR

CHP'DE ŞAŞIRTAN KARAR

CHP'de genel merkezin kararıyla il ve tüm ilçelerin başkanlarıyla yönetim kurulları görevlerinden alındı.

A+A-
CHP'DE KOMPLE GÖREVDEN ALMA
 
CHP'de genel merkezin kararıyla il ve tüm ilçelerin başkanlarıyla yönetim kurulları görevlerinden alındı. Şok karar koronaya yakalanan ve evinde karantinada bulunan il yönetim kurulu başkanı Hayri Sucu'ya iletildi. Genel başkanı Oğuz Kaan Salıcı imzasıyla iletilen görevden alma gerekçesi olarak, partinin ilkelerine, çalışma kurallarına aykırı hareket edildiği gösterildi. 
 
 
25. MADDEDE NE YAZIYOR
 
GÖREVDEN ALMA Madde-25 (1)  Yasalarda, tüzükte ve yönetmeliklerde öngörülen görev ve sorumlulukları ve mali yükümlülükleri yerine getirmeyen ya da aksatan; partinin ilkelerine, amaçlarına ve çalışma kurallarına aykırı hareket eden il, ilçe, belde başkanı ve yönetim kurulu üyelerini, Merkez  Yönetim Kurulu, üye tam sayısının üçte iki çoğunluğuyla ve gizli oyla, gerekçesini belirterek görevden alabilir.
 
İLÇE BAŞKANLARININ AÇIKLAMALARI
 
 Saygı Değer Partililerimize ve Kamuoyuna,
 
Olağan 37. Kongremizde sizlerin büyük desteği ile göreve geldik ve partimizin başarılı olması için  aktif üretken başarılı çalışma içinde olduk ve olmaya devam edeceğiz.
CHP’ye hizmet etmek CHP ilke ve ideolojisini ile yaşamak yaşatmak ünvanlarla değil üye olmak ile yeterlidir benim ve bizim için. 09.11.2020 saat 18.00 itibari ile Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU'nun takdiri ile İl ve 9 İlçe Yönetimleri görevden alınmıştır. Ben ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla ve siz değerli partilerimizle Partimize her alanda hizmet etmeye partimizin yerelde ve genelde iktidar olması için bir nefer olarak çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.
Saygılarımla Mehmet Coşkun Atalamış- Şehitkamil
 
 Saygı Değer Partililerimize ve Kamuoyuna, Olağan 37. Kongremizde sizlerin büyük desteği ile göreve geldik ve 29 Aralıktan sonra partimizin başarılı olması için  aktif üretken başarılı çalışma içinde olduk ve olmaya devam edeceğiz. CHP’ye hizmet etmek CHP ilke ve ideolojisini ile yaşamak yaşatmak ünvanlarla değil üye olmak ile yeterlidir benim ve bizim için.
09.11.2020 saat 18.00 itibari ile Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLUN takdiri ile İL ve 9 İlçe görevden alınmıştır. Ben ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımla ve siz değerli partilerimizle Partimize her alanda hizmet etmeye partimizin yerelde ve genelde iktidar olması için bir nefer olarak çalışmaya devam edeceğimden/edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.
Saygılarımla Zeki GÜRSEL- Şahinbey
 
 
OO
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum