1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "CHP'de böyle kavga görülmedi"
"CHP'de böyle kavga görülmedi"

"CHP'de böyle kavga görülmedi"

​CHP’de görevden alınan il başkanı Hayri Sucu ile Milletvekili Bayram Yılmazkaya arasında yaşanan tartışma devam ediyor.

A+A-

Bayram Yılmazkaya’nın Gazetemizde yayınlanan açıklamalarına Hayri Sucu’dan yanıt gecikmedi. Sucu, “Sizi insanların emeğine saygılı olmaya davet ediyorum. Medyada demagoji yapıp insanları incitici sıfatlarla betimlemek sizin işiniz değil Bayram Bey. Sizden beklentimiz genel başkanımızın değil vatandaşların vekilliğini,sözcülüğünü yapmanızdır” dedi.

LİSTELERDE SİZİN DE ROLÜNÜZ VAR

‘Bugünkü başarısızlıklar bizim değil sizin ve sizden önceki sıralamalarda pay sahibi olanlarındır’ diyen Hayri Sucu şunları söyledi:”Eğer bu görevden almalarda partimizin Gaziantep’teki başarısızlığı söz konusuysa bu il-ilçe yönetimlerinin değil; milletvekili aday sıralamalarını, belediye başkan adaylarının listesini yapanların başarısızlığıdır. Unutmayın ki bu sıralamalarda rol oynayan sizdiniz. Madem partide yeni yüzler istiyordunuz, 2019 yılında size verilen yetkiyle neden yeni yüzleri görevlendirmediniz? 2016 referandumunda Gaziantep’te biz yüzde 37.5 oy almışken, Sizin 1.sırada olduğunuz 2018 genel seçiminde yüzde 14 oy aldık, burada neredeyse yarı yarıya düşen bir oy oranı varsa demek ki sizde yeni yüz değilmişsiniz.

BU PARTİNİN MAAŞLI ÇALIŞANI DEĞİLİM

Şimdi savunma olarak, referandumda diğer partilerden destek geldi diyeceksiniz, destek oranı düştüğünde bile yaklaşık yüzde 25’lik bir oy oranımız varken yüzde 14’e düşmek başarısızlık kabul ediyoruz. Ben bir il başkanı olarak bu partinin maaşlı çalışanı değilim,maaş almıyor aksine maddi manevi partimize destek oluyorum . Soruyorum size; partimiz ve desteklerimiz sayesinde görev ve maaş aldığınız milletvekilliği makamında partimize ne kadar maddi destek verdiniz? Biz partimizde kişisel menfaatlerimizi ön planda tutmuyor kendi kazancımızı değil milli kazancımızı düşünüyoruz. Sizi insanların emeğine saygılı olmaya davet ediyorum. Medyada demagoji yapıp insanları incitici sıfatlarla betimlemek sizin işiniz değil Bayram Bey. Sizden beklentimiz genel başkanımızın değil vatandaşların vekilliğini,sözcülüğünü yapmanızdır. 

TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİNİZE İHTİYACIMIZ YOK

Bu tarz söylemleriniz ile siz partimize değil yeni yüzleri katmak,mevcut tabanımıza (bunların içerisinde genç arkadaşlarımız dahil) zarar veriyorsunuz. Biz vizyonun, misyonun anlamlarını bilecek vasıfta insanlarız çok şükür, sizin Türkçe öğretmenliğinize de ihtiyacımız yok. Bu sıfatları taşıyanların da taşımayanların da sadece bir oyu var.Nasıl ki kullanılan oylar sayıldığında temiz-kirli,vizyonlu-vizyonsuz,köklü-sıradan vatandaş ayrımı yapılmıyorsa siz de parti yapılanmasında bu ayrımı yapamazsınız ve bundan söz edemezsiniz. Biz toplumu çeşitli katmanlara ayıran bölen düşüncelere her zaman karşı olduk olmaya da devam edeceğiz. 

BİZDE PARTİYE YENİ YÜZLER GELMESİNİ İSTİYORUZ

Partimizdeki insanları kendi özelinde, ailesinden bağımsız bir birey olarak kabul ediyoruz. Bizim derdimiz sizin sınıflandırma ve değerlendirme şekliniz. Sizin deyiminizde partimize katılmasını istediğiniz “temiz ve köklü aileler”in çocukları ile bir burjuvazi yapılanma mı yapıyoruz? Yani siz “köklü” ailesi olmayanlarla partimiz yürüyemedi bir de bu şekilde deneyelim mi demek istiyorsunuz? Hala söylemlerinizi düzeltmek yerine yanlış söylemlerinizi tekrarlıyorsunuz. Evet biz de partiye yeni yüzler gelmesini istiyoruz ama sizin tabirinizle “temiz-köklü aile çocukları” diye belirtmiyoruz aynı görüş ve düşünceye sahip olduğumuz her bireye partimizde kapımız açıktır. Siz söylediğiniz sözlerin maksadını anlamını aştığının gayet farkındasınız.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum