1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'de böyle insanlar da var
CHP'de böyle insanlar da var

CHP'de böyle insanlar da var

Gaziantep'te tamamen kabuğuna çekilen ve kentin sorunlarıyla ilgilenmeyen, bunları dile getirmeyen teşkilat yapısına bayrağı çeken İşadamı Akif Keretli oldu.

A+A-

Keretli CHP'nin kentin sorunlarıyla ilgili kılını bile kıpırdatmadığını söyleyerek,  İl başkanlığına aday olacağını açıkladı.  Keretli sosyal medya hesabından yaptığı adaylık açıklamasında niçin aday olduğunu da tek tek sıraladı. CHP'nin Gaziantep'teki oy oranını artırmak için elini taşın altına koyduğunu belirten Keretli "CHP'nin Türkiye oy oranındaki artışına karşın Gaziantep'teki düşüşünü durdurup, ''Ben, sen, o'' demeden ''biz'' olarak, CHP Türkiye oranını yakalamak için elimi taşın altına koyuyorum" diye konuştu.

EĞİTİMDE ARKA SIRALARDAYIZ

Gaziantep'te yatırımların yavaşladığını, arsa maliyetleri yüzünden konut ve işyeri fiyatlarının arttığını, Türkiye'nin en kireçli suyunu içtiğimizi belirten Keretli, eğitim,ulaşım, kültür ve sanatta da iyi noktada olmadığımızı dile getirdi. Keretli şunları söyledi:"Gaziantep Organize Sanayi'de yatırımlar çok yavaşladı, el konulan tesislerde verimlilik çok düştü, istihdam azaldı, işsizlik çok arttı. Belediyelerin zoraki aldıkları bağışlarla, pahalı arsa maliyetleri yüzünden konut ve iş yerleri satım ve kira fiyatları çok pahalandı. Belediyeler vatandaşlardan bedavaya aldıkları sosyal donatı arsalarını kamuya para ile satmakta; satamadıklarını da imar tadilatlarıyla vatandaşa satmaktadır. Halkımız Türkiye'nin en fazla kireçli suyunu tüketmekte olup, kent suyu su ile çalışan cihazları dahi bozabilecek kalitesizliktedir. Kent halkı arıtma cihazı, pet ve damacana ile sömürülmektedir.  Kent içi ulaşım felç haldeyken metro projelendirilmesine dahi başlanılmadı. Eğitimde hala Türkiye'nin arka sıralarındayız. Kentimizin kültür ve turizmi gerilemektedir.  Kentimize opera ve bale Mersin'den; Devlet Tiyatrosu oyunları ise Gaziantep'ten daha geride olan küçük illerden getirilmektedir."

KENT ÖZÜNE KÜSTÜRÜLDÜ

CHP'nin Gaziantep'teki oy oranını artırmak için elini taşın altına koyduğunu belirten Keretli Kentimizde elektriğin kalitesizliğinden dolayı kullanılan cihazlar sıkça bozulmaktadır. Kışın hava kirliliği zirve yapmaktadır. Her mahalledeki spor sahaları imar rantına yenik düşürülüp kapatılmıştır. Süper Lig'deki Gaziantepspor küme düşürülmüştür. Gastronomi kenti olan Gaziantep'te ekmeğin kalitesi dahi içler acısıdır. Gaziantep'te yerli nüfus mutsuz edilerek batı kentlerine göçe zorlanılmaktadır. Toplumsal dönüşüm ve barış sağlanamamış, kent adeta özüne küstürülmüştür. Komşumuz Suriye'nin toprak bütünlüğüne ve barışına destek olup imarında Gaziantep'i etkin kılacağım. CHP'nin Türkiye oy oranındaki artışına karşın Gaziantep'teki düşüşünü durdurup, ''Ben, sen, o'' demeden ''biz'' olarak, CHP Türkiye oranını yakalamak için elimi taşın altına koyuyorum" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.