Büyükşehir’de Cengiz Bayram’ın resmi olarak başvurduğu partide Celal Doğan, Ali Peri ve Bayram Yılmazkaya’nın ismi geçerken, ilçelerde ise mevcut başvuru yapanlar arasından aday tespitinin yapılacağı öğrenildi. Partide, belediye başkan adaylarının yanı sıra, meclis üyesi adaylarının belirlenmesinde hangi yöntemin kullanılacağıyla ilgili gözler MYK’da.

Şehitkamil’de 4 Aday Adayı Var

CHP’de Şehitkamil belediye başkanlığına adaylık için resmi olarak Umut Yılmaz, Gökhan Çeliktürk, Hasan Nesanır ve Harun Reşit Yücel başvuruda bulundu.

Partimize sahip  çıkacağız Partimize sahip  çıkacağız

Şahinbey’de 3 Aday Adayı Başvurdu

CHP Şahinbey belediye başkan adaylığı için ise Merdan Delibalta, Mehmet Ali Berşe ve Arkın Bereketoğlu başvuruda bulundu.

Tek Resmi Başvuru Cengiz Bayram'dan

Büyükşehir’de Cengiz Bayram’ın resmi olarak başvurduğu partide Celal Doğan, Ali Peri ve Bayram Yılmazkaya’nın ismi geçiyor. Bu isimlerle ilgili anket çalışması devam ediyor.

Anket Sürüyor

Gaziantep komisyonu üyeleri CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya ve CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu geçtiğimiz günlerde Gaziantep’e gelerek aday adaylarıyla mülakat yaptı. 3 gün Gaziantep’te kalan komisyon üyeleri ilçe başkanlarının da görüşlerini aldı ve hazırladıkları raporları genel merkeze sundu. CHP’de mülakatın ardından, anket çalışmalarının da son hızla devam ettiği öğrenildi.

Ön Seçim İstiyorlar

Meclis üyeliği aday tespitinde ise partide ön seçim beklentisi devam ediyor. Şehitkamil’de 52, Şahinbey’de 35 meclis üyesi aday adayının başvurduğu partide herkesin talebi adayların ön seçimle belirlenmesi yönünde. Bu konuda CHP teşkilatları genel merkeze bu taleplerini resmi olarak iletti.