CHP için bu bir ilkti. Çünkü hiçbir seçimde meclis üyesi listesi nedeniyle istifa eden ne il başkanı ne de ilçe başkanı olmuştu.  Öte yandan istifalar bununla da sınırlı kalmadı. Meclis üyesi adaylarından da istifa edenler oldu. Ön seçim yapılması, ön seçime rağmen kadın ve gençlik kotası uygulanması gibi nedenler il ve ilçe yönetimlerini istifaya götüren nedenlerin başında yer aldı.

İSTİFALAR KABUL EDİLDİ

YSK'dan 20 yeni karar! Nurdağı itirazı reddedildi YSK'dan 20 yeni karar! Nurdağı itirazı reddedildi

CHP Gaziantep il yönetimi ve Şehitkamil ilçe yönetiminin istifalarının genel merkez tarafından kabul edildiği öğrenildi. CHP Genel Merkezi’nin istifaları kabul ettiği öğrenilirken, şimdi de gözler il ve ilçe yönetimlerine kimlerin atanacağına çevrildi.

REİSOĞLU:ÖRGÜTÜN EMRİNDEYİM

CHP’den istifa eden İl Başkanı Reis Reisoğlu, örgütün emrinde olduğunu, belediye başkan adaylarıyla birlikte bir nefer gibi çalışacağını açıkladı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda resmen istifa ettiğini duyuran Reisoğlu, “Değer katmak için aday olduğum CHP il Başkanlığı görevini resmen bırakmış bulunuyorum. Bundan sonraki süreçte, partimin neferi olarak seçim sürecinde belediye başkanlarımızın bunun dışında tüm örgütümün emrinde olmaya devam edeceğim” dedi.