1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP eğitime önem verecek
CHP eğitime önem verecek

CHP eğitime önem verecek

CHP Gaziantep milletvekili adayları, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonuna bağlı sendika temsilcileriyle bir araya geldi. KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim-Sen...

A+A-

CHP Gaziantep milletvekili adayları, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonuna bağlı sendika temsilcileriyle bir araya geldi. KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Bozgeyik, toplantıda, AK Parti hükümeti döneminde ilerici, demokrat ve laik kesimlerin sürekli baskı altında tutulduğunu ileri sürdü.

"Biz seçimlerde tarafız. Demokrasiden, laiklikten yana tarafız'' diyen Bozgeyik, seçimden en büyük beklentilerinin grevli, toplu sözleşmeli sendikalar yasasının meclis gündemine gelmesi olduğunu ifade etti. AK Parti döneminde kamu kuruluşlarında kadrolaşmanın büyük ölçüde arttığını savunan Bozgeyik, seçim sonrasında bu kadrolaşmanın sona ermesini beklediklerini belirtti.

AĞYÜZ: ÜLKE KÖTÜ İRADE EDİLDİ

CHP Gaziantep milletvekili adayı Yaşar Ağyüz ise 4.5 yıldan bu yana ülkenin kötü idare edildiğini ileri sürdü. İnsanların önce yoksullaştırıldığını, daha sonra yeşil karta ve aş evlerine mahkum edildiğini savunan Ağyüz, "Eğitime büyük önem vereceğiz. CHP iktidarında 2 yılı okul öncesi eğitim olmak üzere zorunlu eğitim 10 yıl olacak. ÖSS kalkacak. Liseden itibaren branşlaşma getirilecek ve mesleki eğitime ağırlık verilecek. Böylece üniversitelerin önündeki yığılmalar önlenecek. İnsana avuç açan bir anlayışı ortadan kaldıracağız. Bir ailede hiç çalışan yoksa, o aileye ayda 300 YTL destek vereceğiz" dedi.

EKİCİ: ENGELLER KALDIRILACAK

CHP milletvekili adayı Akif Ekici ise CHP iktidarında örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılacağını belirtti. Türkiye'de bir zamanlar 2.5 milyon civarında olan sendikalı işçi sayısının 600 binlere kadar düştüğünü ifade eden Ekici, "Parlamentoya gittiğimizde, sendikalaşmanın önündeki engellerin kaldırılması için her türlü çabayı göstereceğiz. Siyasi Partiler ve Seçim Yasası'nın değişmesini sağlayacağız. Halkın içinden seçilen ve halka hesap veren vekillerin gelmesinin yolunu açacağız. Sadece el kaldırıp indiren değil, seçmene hesap veren vekiller gelmeli.''

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.