1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP davaya hazırlanıyor
CHP davaya hazırlanıyor

CHP davaya hazırlanıyor

CHP Şahinbey ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Kireç, yeni dönemde de kamu yararı gözetilmeyen imar uygulamalarına karşı yargı yoluna gideceklerini söyledi.

A+A-

Kireç, dava açmaya hazırlandıkları yerlerden birinin iki defa yargıdan dönen TRT arazisi olduğunu belirterek, “Bölge hastanesinden vazgeçilince burası hazineye devredilmeliydi. Ancak burayı parselasyon yaptılar, imara açtılar ve arsaların tamamını satmışlar. Büyük büyük ağaçlar vardı kesildi. Bitmeye gelen inşaatlar var. Dava açacağız, hukuk işlerse suç duyurusunda bulunacağız” dedi. 

İTİRAZ ETTİK

Yılmaz Kireç, Oğuzeli ilçesi Körkün ve Gürsu mahallesi, Şahinbey ilçesi Akbulut mahallesi, Taşlıca ve Küllü mahalleleri, Yamaçtepe mahallesi, Barak ve Ocaklar mahallelerinde, Bedirkent, Beylerbeyi, Suboğazı, Santaktepe mahallesi ve Yeni Mahallede, kamu yararına aykırı imar planlarına itiraz ettiklerini söyledi. Kireç eski TRT’nin yerine Mimarlar Odası tarafından dava açıldığını ve buranın planının iki kez yargıdan döndüğünü belirterek şunları söyledi:”15 Temmuz mahallesi n38 çevre düzeni planı paftasında 1/100 bin ölçekli çevre düzeni planı büyükşehir belediye mecisinin 21.06.2019 tarih ve 214 zayılı kararı ile uygun görüldü. Uygun görülen söz konusu çevre düzeni planı, planlama ilkelerine, şehircilik bilimine, kamu yararına ve mevzuata aykırı, bilimsel, teknik ve hukuki dayanaktan yoksun olması nedenleri ile 3194 sayılı yasanın 8-b maddesi uyarınca itirazımızı sunduk” diye konuştu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Eski TRT alanının 1875 yataklı bölge hastanesi olarak planlandığını ve sonra bu plandan vazgeçildiğini söyleyen Kireç, “Bölge hastanesi taşınınca burası plansız kaldı. O dönemdede normalde hazineye tekrar iade etmeleri gerekirken bunlar burayı parselasyon yaptılar, imara açtılar ve arsaların tamamını sattılar. Yargı iptal etti orayı yapamazsınız demesine rağmen yaptılar. Orada inşaatlar yapılıyor. Mimarlar odası dava açıp kazanmasına rağmen tekrar bir plan değişikliği yaptılar, getirdiler. Bu arada yargı devam ederken her tarafı satmışlar ve inşaat yapılmış, bitmeye gelen inşaatlar var. Büyük büyük ağaçlar vardı kesildi. Bitmeye gelen inşaatlar var. Dava açacağız, hukuk işlerse suç duyurusunda bulunacağız” şeklinde konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum