Bu arada CHP İl başkanlığına aday olan Av. Ulaş Şarklı CHP’nin Gaziantep’te sahipsiz kalmayacağını söyledi. Şarklı, “Gaziantep’te şu an içine düştüğü durum hepimizi üzüntüye soktu” dedi. 

Yılmaz’ın ekibi belli oluyor Yılmaz’ın ekibi belli oluyor

2023 Yılının 24 Eylül’ünde yapılan CHP Gaziantep İl kongresinde ,  İl Başkanlığına aday olduğunu belirten Şarkım, “Mevcut İl Yönetimi göreve geldikten sonra, vaadettiği bir çok projeyi gerçekleştiremedi. Yine 2023 Yılının 4-5 Kasım tarihinde yapılan Kurultayımızda da maalesef, Gaziantep’ten ne bir Parti Meclisi üyesi ne de yüksek disiplin kuruluna birilerini seçtirmeyi başaramamıştır”

SÜREÇ YANLIŞ YÖNETİLDİ

Şarklı, “Türkiye’nin 6. Büyük ili olmamıza rağmen Gaziantep’ten kimse ne PM’ye ne de Yüksek disiplin Kuruluna girememiş, süreç başlı başına yanlış yönetilmiştir. Bu yanlışlar, hem meclis üyeliği, hem de belediye başkanlığı seçimi sürecinde de devam ettirilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisinin Gaziantep’te şu an içine düştüğü durum hepimizi üzüntüye sokmakla beraber, gelinen son noktada Yerel seçimlere sayılı günler kala bu seçim sürecinde ,Cumhuriyet Halk Partisi, Gaziantep’te asla sahipsiz kalmayacaktır’’ dedi.