1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Can dostlar ile buluştu
Can dostlar ile buluştu

Can dostlar ile buluştu

Fatma Şahin “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü”nde Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi’nin Köpek Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanların korunması noktasında farkındalık oluşturulması için çocuklar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü”nde Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi’nin Köpek Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanların korunması noktasında farkındalık oluşturulması için çocuklar ve vatandaşlarla bir araya geldi.  Düzenlenen etkinliğe Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanı Celal Özsöyler, Gaziantep Kilis Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Meltem Peri, ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konuşmaların öncesi fox isimli köpek kısa bit gösteri yaptı.

ŞAHİN: DOĞAN HER CANLI BİZE EMANET

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, törende yaptığı konuşmada, yaratılan ekosistemin güzelliğine değinerek, “Sevgi toplumu olmak, merhamet toplumu olmak, şefkat toplumu olmak. Rabbim bize yine bize diyor ki siz yeryüzündekine acıyın ki gökyüzündeki de size acısın.  O yüzden biz doğan her canlıyı korumaktan sorumluyuz. Çiçekten, böcekten, arıdan her şeyden. Her şeyin bir yaradılış nedeni var.”

TESİSLEŞMEYİ TAMAMLAMA GÖREVİ VAR

Büyükşehir belediyesinin tesisleşmeyi en hızlı tamamlayan belediye olacağını vurgulayan Başkan Şahin rehabilitasyon merkezinin detayları hakkında bilgiler vererek şunları söyledi: “100 binin üzerinde olan her belediye bu tesisleri tamamlamak zorunda. Rehabilitasyon merkezimizi gidip gördüğünüz zaman orada özellikle hasta olan, kaza geçiren hayvanlar, kazalarda veterinerlerimizi aşan vakalarda ise veterinerlik fakültesinden hocalarımızın desteği ile gerektiğinde hizmet satın alacağımız kapsamlı bir çalışma yaptık. İçeride çok güzel bir alt yapı oluştu. Çünkü hastaneye gittiğiniz zaman veteriner çok önemli burada veterinerlerimiz var.  Beraberinde makinalar, ekipman da çok önemli. O makinaların hastalığı hızlı tespit edip tedavi etmesi lazım. Bu makinaların hepsi alındı oraya. Bizim dolayısıyla hayvanlarımızın canını çok iyi koruyarak, severek taşımamız gerekiyor.”

PERİ: SAYGI DUYALIM

Gaziantep Kilis Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Meltem Peri, bugün dünyada bizden başka canlıların da olduğuna ve onların da bizimle aynı ortamı paylaşma hakkı olduğuna, bu haklarına saygı duymak zorunda olduklarına dair bir hatırlatma olarak tanımladı ve sözlerine şöyle devam etti: “Bugün Dünya Hayvanları Koruma Günü olarak kutlanmaktadır. Öncelikle çocuklara ve gençlere hatırlatmak istiyorum ki doğadaki tüm hayvanlar, çiftliklerdeki hayvanlar, yaban hayattaki hayvanlar ve evlerimizdeki hayvanlar kesinlikle güvenli yaşam haklarına saygı duymayı hak ediyorlar "

ÖZSÖYLER: BİZ ONLARIN DA BELEDİYESİYİZ

Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanı Celal Özsöyler, her yıl olduğu gibi bu yıl da 4 Ekim’i, Hayvanları Koruma Günü'nün büyük bir coşkuyla kutlanıldığını ve kutlanmaya devam edeceğini söyleyerek, “Biz onların da belediyesiyiz. Çünkü onlar bize emanet. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak tüm Gaziantep’in 780 mahallesi, 9 ilçesinde bulunan bütün yaralı, hasta, kedi köpek ve doğal yaşam alanlarında bulunan tüm hayvanları Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bakım merkezimize ve rehabilitasyon merkezimize getirerek bunların tedavilerini, bakımlarını yaparak sağlıklarına kavuşturuyoruz. Aynı zamanda kendilerini aldığımız bölgelere sağlıklarına kavuştuktan sonra tekrar bırakıyoruz” dedi.  Konuşmaların ardından Fatma Şahin, Kadın Dostu Kent Gaziantep uygulamasını indirerek mama almak isteyen kadınları sahneye davet ederek, kuş seti ve mama hediye etti. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.