HACI YILDIZ

HACI YILDIZ

Yazarın Tüm Yazıları >

CAMİ OLAYI

A+A-

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep'te 3 camide toplanan Furkan Vakfı üyeleri Ramazan ayı sonuna kadar itikafta bulunacaklarını söylüyor ve Cami görevlilerinin dışarı çıkmalarını istiyor. Bu kişiler uyarılara rağmen dağılmayınca Cami görevlileri tarafından durum polise bildiriliyor. Gelen polis ve bekçiler, dışarı çıkmamakta ısrar edip, devlete karşı 'sivil itaatsizlik' başladığını söyleyen kişilere müdahalede bulunuyor. Yaşanan bu olayda bir bekçi biber gazı kullanarak müdahale ediyor ve bu kişiler gözaltına alınarak para cezası uygulanıyor ve haklarında adli işlem başlatılıyor.

Cemaat mensubu olduğunu söyleyen bu kişiler , ifadelerinin alınmasının ardından savcılık talimatı ile serbest bırakılıyor. Hemen ardından Sayın Vali Davut Gül ve Gaziantep Valiliği, yaşananların ardından sosyal medyadan açıklama yaparak ”Camiye postallarıyla girildiği iddiasını yalanlayıp, bu kişilerin amaçlarının provokasyon olduğunu açıklayarak, camide biber gazı kullanan bekçinin açığa alındığını duyurdu. Yaşanan bu tatsız olaylardan sonra Gaziantep Emniyet Müdürü Sayın Cengiz Zeybek’te Sosyal medya hesabından açıklama yapıp ”Yaşanan olaylarda müdahale esnasında orada bulunmaması gereken bir personelimiz, bizim de asla kabul edemeyeceğimiz bir şekilde cami içinde biber gazı kullanmış ve derhal görevden uzaklaştırılarak sorumlular hakkında gerekli soruşturma işlemi başlatılmıştır. Bugüne kadar edindiğim devlet tecrübesi ve görev bilinci; bu haklı ama provokatörlerin ekmeğine yağ süren bir personelin sorunlu müdahale biçimini, devletimizin ve Türk Polis Teşkilatının yıpratmaması adına, emrindeki personelin bu hatalı eyleminin etik sorumluluğuyla, yaklaşık 37 yıldır büyük bir şevk ve her bir meslektaşım gibi özveriyle görev yaptığım Emniyet Teşkilatından 04.05.2021 günü emekliliğimi istemiş bulunmaktayım” diyerek açıklamada bulunup Emekliliğini istedi. Müdür yaşanan bu üzücü olayın faturasını kendine kesiyor ama bizim bildiğimiz kadarıyla Gaziantepliler Emniyet müdüründen çok memnun.

Gaziantep'e geldiği günden bu yana azim ve kararlılıkla tüm karanlık emelleri olan ''TERÖR '' UYUŞTURUCUYLA'' mücadelede başarılı olmuş .

Özellikle ''UYUŞTURUCUYLA ''hem de kapsamlı tüm semt ve mahallelerde çalışmaları ile mücadelede çok başarılı olan çalışmalar yapmış . Mahallerde ''MUHTARLARI ''her zaman kendine yakın görmüş muhtarlarla sürekli görüşerek sokaklardaki ,mahallerdeki ''UYUŞTURUCULARI' bitirme noktasına gelmişti. Şimdi bu işlerin yarım kalmaması için  Sayın Cengiz Zeybek'in görevinde kalmalı, çünkü Gaziantep'te başarılı nice işlere imza atacağına inanıyoruz .

Ben bir Gaziantepli olarak, bir Mahalle muhtarı olarak Gaziantep Emniyet müdürüne sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Bundan dolayı Gazianteplilerin, Sayın Valimizin, Büyükşehir belediye başkanımızın, ilçe belediye başkanlarımızın, iş adamlarının ve STK'ların Emniyet müdürüne sahip Çıkarak Sayın Cengiz Zeybek'in bu emeklilik istifasına engel olarak görev kalmasını sağlamalarını bekliyorum. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın , Sayın İçişleri Bakanımızın desteklerini de esirgememeliler ini , Gaziantep Emniyet Müdürünün görevine devam etmesi yönünde talimatlarını canı gönülden istiyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum