CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı adayı ve Şahin Pamuk Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Cahit Bingöl, kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan ve yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Bingöl’ün by-pass ameliyatı olacağı öğrenildi.

KENDİMİ İYİ HİSSEDİYORUM

Kamuoyunun yakından tanıdığı ve sevdiği 30 Mart yerel seçimleri için CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan, Şahin Pamuk Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Cahit Bingöl’ün önceki gün sabah saatlerinde rahatsızlanarak Sani Konukoğlu Hastanesine yatırıldı. Yapılan ilk müdahalede kalp krizi teşhisiyle yoğun bakıma alınan Bingöl geceyi yoğun bakımda geçirdi. Bingöl’ün birkaç gün içerisinde bypass ameliyatı olacağı öğrenildi. Bingöl tedavisinin tamamlanmasının ardından yakın bir süre içerisinde taburcu edilerek günlük yaşamına döneceğini belirterek, “Sabah şiddetli bir göğüs ağrısı ile uyandım. Eşim ve yakınlarım tarafından Sani Konukoğlu Hastahanesine getirildim. Burada kalp krizi teşhisi koyan doktorlar beni yoğun bakıma aldı. Bugün kendimi daha iyi hissediyorum. Yakın bir süre içerisinde taburcu olarak normal hayatıma döneceğim.” açıklaması yaptı.

DUYAN HASTANEYE KOŞTU

Burhan Cahit Bingöl’ün kalp krizi geçirdiğini öğrenen yakınları ve sevenleri Sani Konukoğlu Hastanesine akın etti. Gazianteplilerin birçok konuda takdir ettiği sanayici ve iş adamı Burhan Cahit Bingöl’ün rahatsızlanması il genelinde büyük üzüntüyle karşılanırken Cumhuriyet Halk Partisi üyeleriyle birçok siyasi parti temsilcileri de Bingöl hakkında bilgi almak için adeta hastaneye akın etti.

ZİYARETÇİ YASAĞI

Halen Sani Konukoğlu Hastanesi yoğun bakım servisinde gözlem altında yatan Burhan Cahit Bingöl’e ziyaretçi yasağı koyan doktorlar hastanın sağlığı için ziyaretçi yasağı uyguladıklarını ve bypass sonrasına kadar bu yasağın süreceğini de belirttiler. Haber Merkezi