CHP’lilerin ret verdiği faaliyet raporuna Yeniden Refah Partisi onay verdi. 

Faaliyet Raporuna ilişkin CHP'li Meclis Üyesi Hasan Şencan, söz aldı. Şencan , Büyükşehir Belediyesinin faaliyetlerini eleştirdi. Başta imar planları olmak üzere eleştirilerde bulundu.  Şencan, bütçenin sürdürülebilir olmadığını söyledi. GASKİ Genel Müdürlüğü bütçesini de eleştiren Şencan, "Büyükşehir iştirakı batmıştır" dedi. Mehmet Sucu ise, “ Gaziantep Büyükşehir Belediyesi batmış durumda. 11,5 milyar TL gibi rekor bir borçla karşı karşıya bıraktınız. CHP grubu olarak borçlanmaların karşısında duracağız."

CHP'liler ne varsa sordu Büyükşehir hepsini açıkladı CHP'liler ne varsa sordu Büyükşehir hepsini açıkladı

TOPRAK: KABUL ETMİYORUM 

GBB Meclis Üyesi Osman Toprak da AK Parti grubu adına söz aldı. Toprak, "Yapılan eleştirileri kabul etmiyorum. GBB'nin bir miktar borcu vardır. Bu Borç döndürülemeyecek bir borç değildir. 20 yıl öncesinden kalan borçlar kapanmıştır. 65 milyar TL'lik bir borç yükünden bugüne gelinmiştir. CHP'li belediyeler döneminde çarpık yapılaşmaya izin verildi. Çarpık yapılaşmanın olduğu yerlerde Belediye hizmet yapması gerekirken, buraları kamulaştırarak hizmet alanı yapıyoruz. Bütçedeki ön görülemez artışların nedeni dünyanın en büyük kara depremini yaşadık. Tugay Arazisinde bir tane ağaç kesilmeden sadece Tugay Arazisinin içindeki yapılaşma izni bazı yerlere veriliyor. Tugay içinde güzel bir orman var ancak vatandaş sadece izliyor. Oraya bir kent ormanı yapılacak ve vatandaşın kullanımına açılacak" dedi. Toprak, GBB Bütçesinden Deprem Bölgesine 3 milyar TL harcandığını söyledi.

UĞUR:  DOĞRU ELEŞTİRİ YAPIN

Faaliyet Raporuna ilişkin konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halil Uğur, ise ”Son 20 yılda yapılanları görmüyorsanız, bizim anlayışımızda İbrahimli'de ne varsa tüm mahallelerde o olmalıdır.  bir STK başkanının kenti aşağıya çekmek için yaptığı algıya CHP'nin katılmasını anlamak mümkün değil. Elinizi vicdanınıza koyun. Bu şehirde yapılan tüm hizmetleri birlikte gezelim. Gaziantep'te yağmur suyu alt yapısı yapıldı. Tüm ilçeler dahil gelinen noktayı Türkiye örnek alıyor. Hatay'da hala kanalizasyonlar yollara akıyor. Halen enerji ve içme suyu sorunu var. Depremden bir kaç gün sonra Afet ve Deprem Komisyonlarını kurdu. Eleştirirken elimizi vicdanımıza koyalım. Rakamlar üzerinden yönetilmez deyip geçmeyin. 20 yıllık yatırımlardan hiç bahsetmiyorsunuz. Bu şehri hep birlikte yönetiyoruz. Türkiye'de nereye gitsek Gaziantep çözer diyorlar. Eleştirebilirsiniz, yapılanlara teşekkür etmenizi de bekliyoruz. Eleştirirken doğru eleştirelim. 5 yılda Gaziantep için ne gerekiyorsa ayrım yapmaksızın çalışacağız" dedi.