1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Büyükşehir'de devrim niteliğinde kararlar
Büyükşehir'de devrim niteliğinde kararlar

Büyükşehir'de devrim niteliğinde kararlar

Çözüm odaklı yeni sistemi hayata geçirilen Büyükşehir Belediyesi'nde müdürlük sayısını 98'ten 69'a düşürdü.

A+A-

Genel sekreter yardımcılıkları kaldıran ve daire başkanlıklarıyla birlikte sayısı 28'den 18'e düşüren belediyede Cumhurbaşkanlığı modeli Gaziantep'e uygulayacak.. 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan, meclis üyeleriyle yeni modeli anlatttı. Cihan, "Vatandaşlarımızın talebi olduğunda daire başkanlığından talepler hızlı bir şekilde yerine getirilecek. Daha minimum zamanlarda aktif ve hızlı bir şekilde çözüm sağlamayı ve sonuçlandırmayı amaçlıyoruz. Yenilikçi ve etkileşim içerisinde olan bu yönetim şekline geçtiğimizde birçok alanda olumlu sonuçlar olacak. Yapı değişimi sonucunda araçta kullanılan yakıtta, sarf malzemesinde ve birçok işlemde minimum yüzde 30 tasarrufu hedefledik. Vatandaş odaklı Türkiye’ye model bir yönetimi ilk defa Gaziantep olarak biz uygulayacağız" dedi. 

CİDDİ TASARRUF

Cihan, slayt eşliğinde anlattığı çözüm odaklı sisteminin ciddi anlamda önemli olduğunu söyledi. "Fiilen 5 genel sekreter yardımcımız, 1 genel sekreterimiz ve 23 daire başkanlığımız vardı" diyen Cihan "Yeni yapılanma ile genel sekreterliğin altında oluşan 28 birimi 18 birime düşürdük. Dolayısıyla daire başkanlarının yetkilileri artıyor" dedi. 

YENİDEN YAPILANIYORUZ

Yeşil alanlardan başlamak üzere insanı merkeze alan sosyal politikalar ve yüksek teknoloji ile sistemi uygulanacaklarını belirten Cihan, "Şehrin rekabet etme gücü, alt yapısı herşeyi bir başlık altında toplanacak. Akıllı ulaşım, akıllı enerji bunlardan bazıları. Vatandaşlarımızın yeni bir yönteme ihtiyacı vardı bizde bunu hayata geçireceğiz. İnsanı merkeze alan yeniden yapılanma içinde topluma verdiğimiz sözü yerine getireceğiz"

BAŞKANLIK MODELİ

Yeni modelle kurumsal kapasitenin yeniden yapılandığını söyleyen Cihna, "Hızlı ve aktif bir yönetim anlayışını hayata geçireceğiz. Birimleri birleştirdik. Başkanlık modelini yerelde uygulayacağız. Eğer söyleyecek sözü olan ve bende bu sistemin içinde yer almak istiyorum diyen varsa yer alacak. Bütçe yönetimi, bilgi yönetimi… Yeni yönetim bizi hızlandıracak" dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum