1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büyükşehir ödüle doymuyor
Büyükşehir ödüle doymuyor

Büyükşehir ödüle doymuyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sola dönüş yasağı, eski Adliye binasının sanat merkezine dönüştürülmesi,

A+A-

 Gelin Etmeyin Okula Gönderin, Kadın Sağlığı, Engelsiz Hizmet Kalite, Minerva Anna Maria Mammoliti ödülünün ardından bir ödül de Gümrük Bakanlığı'ndan aldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığınca tüketicileri bilgilendirmeye yönelik düzenlenen eğitimler ve tüketicinin korunması için yürütülen denetim faaliyetleri, “Tüketici Özel Ödülü”ne layık görüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  "Yüksek teknolojiye geçmek için odalarımızla, çok yoğun çalışmalar yaparken, tüketici bilinciyle ilgili çok önemli bir çalışma yaptık. Artık, yol, su ve elektrik belediyeciliği dönemi bitmiştir. Sosyal belediyecilik yükselen bir değerdir” dedi.

ÇOK ÜRETMEMİZ LAZIM

Ankara’da düzenlenen ödül töreninde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, “Yeni dünya düzeninde rekabeti kalitede, sürdürülebilirlikte, toptan kalitede başarabilmemiz için daha çok üretmemiz ve tüketmemiz ama kaliteyi de merkeze almamız gerekiyor" dedi.

YÜKSELEN DEĞER

Kurucu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı dönemimde tüketici haklarıyla ilgili çıkan önemli bir yasaya şahitlik ettiğini söyleyen Şahin, "Şu an Büyükşehir Belediye Başkanı olarak en büyük uygulayıcı biziz. Önce Büyükşehir Belediyesinde kurumsal kapasitemizi buna uygun hale getirdik. Artık, yol, su ve elektrik belediyeciliği dönemi bitmiştir. Sosyal belediyecilik yükselen bir değerdir” dedi.

TÜKETİCİ BİLİNCİ ÖNEMLİ

Kültürel ve kimlikli belediyeciliğin önemine değinen Şahin, “Fransa’nın Cannes şehrinde şehirlerin nasıl şehir ekonomisiyle mücadele ettiklerini gördük. New York’un toplam ekonomisinin Kanada’yı geçtiğini Londra’nın ekonomisinin Hollanda’yı geçtiğini yeni bir dünya düzeninin kurulduğunu görüyoruz. O zaman biz 2023 hedefine giderken bütün Anadolu’yu, bütün şehirleri kalkınmanın bir parçası yapmamız gerekiyor. Yüksek teknolojiye geçmek için odalarımızla, çok yoğun çalışmalar yaparken, tüketici bilinciyle ilgili çok önemli bir çalışma yaptık" diye konuştu.

ÖNCE İÇİMİZDE EĞİTTİK

Bilinçli tüketici konusunda çalışma yaptıklarını anlatan Şahin, "Zabıta Daire Başkanlığımızda her tüketicinin, her hemşehrimizin başına bir zabıta ve polis dikmenin artık sürdürülemez olduğunu gördüğümüz için bilinçli tüketici yani denetimi yapan kişinin eğitilmesi üzerinde bir çalışma başlattık. Önce kendi içimizde eğittik, eğitici eğitimler yaptık. Sonra muhtar, imam, kanat önderleri, rehber öğretmenler üzerine çok ciddi eğitim yaptık. Okullardan başladık çok sayıda veliye ve öğrenciye ulaştık" dedi.

ÇOK KISA SÜREDE TOPLUMSAL ALGIYA DÖNÜŞTÜ

Çalışmalarının çok kısa sürede toplumsal algıya dönüştüğünü söyleyen Şahin, "Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin şehrimizde bölgemizde birçok kaosa ve fırtınaya rağmen nasıl ticaret hacminin yükseltilmesi için büyük gayret gösterdiğini nasıl yatırımlar yaptığına şahit oldum. 2023 vizyonuna giderken yalnızca ekonomik kalkınma değil insani kalkınma için çalışıyoruz. Bu da tüketici bilinciyle başlıyor” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.