Bazı ilçelerde seçim sonuçlarına itiraz edildiği için o ilçelerin sonucu beklenirken, Şahinbey, Şehitkamil, Nizip ve Karkamış’tan ise Büyükşehir Belediye meclisine girecek isimler kesinleşti.  CHP’nin geçmiş yıllara göre varlığını hissettireceği Büyükşehir Belediye meclisinde, Yeniden Refah Partisi de adım atacak. Şehitkamil’den CHP adına başkan ve kontenjanla birlikte 6 isim Büyükşehir meclisinde olarak. Bu ilçede Yeniden Refah bir isimle, AK Parti ise 3 isimle yer alacak. Şahinbey’de CHP’den iki isim Büyükşehir’e girerken, AK Parti ağırlığı hissedilecek. Bu ilçede MHP’den Cuma Kaymakçı’da büyükşehir meclisinde bulunacak. 

ŞEHİTKAMİL’DEN KİMLER GİRDİ?

Büyükşehir Belediye meclisine CHP Şehitkamil’den Başkan Umut Yılmaz, kontenjan birinci sıradaki Nizamettin Özseven, meclis üyeleri Ersin Atar, Mehmet Sucu, Ural Yıldırım ve Uğur Acıoğlu girerken, Yeniden Refah Partisi’nden ise İbrahim Arslan girdi. Yine Büyükşehir Belediye meclisine AK Parti’den Murat Özgüler ve Ertuğrul Teymur, Hakan Aslansoy, Büyükşehir belediye meclisine giren isimler oldu. 

ŞAHİNBEY’DEN BU İSİMLER GELECEK

Yapamayacağım sözü vermem Yapamayacağım sözü vermem

Şahinbey’de ise CHP’den Hasan Şencan ve Yılmaz Güler Büyükşehir meclisine girerken, AK Parti’den Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Kontenjandan Cuma Güzel, üyelerden ise Osman Toprak, Said Şahin, Halil Uğur, Mustafa Durmuş ve Abdülkadir Sökücü büyükşehir meclisine girdi. 

KAYMAKÇI BÜYÜKŞEHİR’E

MHP’den Şahinbey’den Cuma Kaymakçı , Nurdağı’ndan Abbas Coşkun, Araban’dan başkan Mehmet Özdemir, Mehmet Çelik, Mahmut Işık, Oğuzeli’nden ise Celalettin Terlemez ve M. Salim Uğur büyükşehir belediye meclisine giren isimler oldu.

NİZİP’TE CHP ÖNDE

Nizip’te ise CHP’nin kontenjanından Fadime Sayın, Başkan Ali Doğan, meclis üyeleri Yakup Aslan ve Tanju Bayındırlı girdi. Nizip’te Ak Partiden Ahmet Kılıç ve Salih Uygur, Yeniden Refah Partisi’nden ise Mehmet Erim Arıkan Büyükşehir Belediye meclisine girdi.  Karkamış’tan başkan Mustafa Güzel’in yanı sıra kontenjandan Sadin Kelek ve meclis üyesi Talip Yılmaz büyükşehir belediye meclisine girdi.