1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. BÜYÜK OĞUZ ÇADIRINDAN KAÇIŞ, KÜRTLERİN SOSYO-POLİTİĞİ (36)
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

BÜYÜK OĞUZ ÇADIRINDAN KAÇIŞ, KÜRTLERİN SOSYO-POLİTİĞİ (36)

A+A-
SONSÖZ :

Kürtler, Büyük Türk Medeniyetinin gövdesini oluşturan asli ve ana unsura yani Büyük Türk Milletine mensup bir halktr. Kurt soylu Turani mensubiyet Kürtleri de diğer Oğuz kökenli toplumlar da gök renkli kurt başl bayrağn altnda Büyük Turan İmparatorluğuna doğru taşmaktadr.

Tarih içinde : Hunlar, Kpçaklar, Peçenekler, Uzlar, Türgişler, Osmanllar, Bulgarlar, Sabarlar, Eftalitler, Macarlar, Akhunlar, Selçuklular, Günümüzde ise : Kazaklar, Özbekler, Türkmenler, Krgzlar, Tacikler, Tatarlar, Başkurtlar, Kazanlar, Dağstanllar ne ise Kürtlerde o dur.

Büyük Oğuz Çadrna mensubiyetin şerefiyle şereflenmiş olan Kürtlerin soy geçmişini hiçbir bilimsel veriye dayandrmadan ve zorlama metotlarla emperyalizmin laboratuar ortamnda Medlere, Urartulara, Germenlere vedahi başka medeniyetlere yamamak, Kürtleri Türklerden ayrmaya çalşan bir Emperyalist-Haçl projesinin alçaklğndan başka bir şey değildir.

Tpk Bulgarlar ve Macarlar gibi Slavlaşarak Türklüklerini kaybeden diğer Türk Halklar gibi Kürtleri de başkalaştrarak farkl bir kimlik ve mensubiyetle Türklük ana gövdesinden ayrmaya matuf çalşmalar Batl gizli servislerin Ortadoğu masasna bağl Ajan-Provakatörleriyle, toplum mühendisliği konusunda uzmanlaşmş laborantlar yeni ve tali milletler icat etmektedir.

Mesele sosyal, tarihsel ve kültürel boyutundan arndrlmş ve tamamen siyasallaştrlmştr. Amaç Kürtlerin sosyalitesi, demokrasiden aldğ payn arttrlmas, refah ya da müreffeh bir toplum statüye kavuşmas değil, Türk'ten ayrlmş ve soyutlanmş yanyla Bat Emperyalizminin dümen suyun da ve binlerce yllk planlarna uygun hale getirilmesidir.

Kürtler zaman içinde yeniden Türkleşecek ve özüne dönecektir. Genlerinde gizli Türklük gurur ve şuuruyla taçlanarak, yatağna akacak ve büyük ağabeyi Türklerle birlikte Büyük Oğuz Çadrnn gölgesinde bir kutup yldz gibi ihtişamla parlamaya devam edecektir. 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.