Bunun hem trafik hem de ekonomiye katkı açısından önemli olduğunu belirten Külekçi, “BÜSEM’de inşaat devam ederken bir taraftan da konuta başlanmalı” dedi.

İNSANLAR NASIL GİDİP GELECEK?

En büyük yatırım çocuklara yapılmalı En büyük yatırım çocuklara yapılmalı

Sosyal medya hesabından bu önerisini paylaşan Külekçi, “Esnaf için konut yapılıyor. Bu güzel de; esnaf Güneyşehir’den Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi’ne (BÜSEM), KÜSGET’e vs. nasıl gidecek, nasıl dönecek ? OSB’de yapılan hata tekrarlanıyor.  Organizede konut yok. İnsanlar niye Düztepe, Perilikaya’dan servislerle taşınsınlar? Esnafa konut yapacaksak işine yakın yerde yapalım ve çalışan insanımızı serviste uyuma eziyetinden kurtaralım” dedi.

BÜSEM’E TALEP ÇOK

Esnafın çalıştığı bölgelerde konut olmasının trafik açısından olduğu gibi  ekonomiye de katkısı olacağını belirten Külekçi, “OSB’yi kaçırdık, BÜSEM yanında konut yapalım. O bölgelerde sosyal konutlar yaparsın orada bir şehir yaratırsın. Fıstıklık, Beykent, Organize Sanayiye yakın olduğu için tutuldu.  BÜSEM’in yanında da konut projeleri mutlaka geliştirilmeli. BÜSEM’e şimdi ekleme yapıyorlar, çünkü esnaf gruplarından talep var. Orada inşaat devam ederken bir taraftan da konuta başlanmalı” diye konuştu. Meral KINACILAR ERBEKTE