1. HABERLER

 2. Bursada kuraklık acil eylem planı hazır

          Bursada kuraklık acil eylem planı hazır

Bursada kuraklık acil eylem planı hazır

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, kuraklık tehdidine karşı içme suyu acil eylem planı hazırladı.

A+A-

Kesintisiz ve sağlıklı su temininde gerçekleştirdiği yatırımlarla hizmet kurumu olmanın seçkin örneklerini veren Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, kuraklık tehdidine karşı İçme Suyu Acil Eylem Planı hazırladı. Bu kapsamda, Çınarcık Barajı branşmanından alınacak hattın, Görükledeki DC 4-6 deposuna getirilmesi ve paket arıtma ile Bursanın hizmetine sunulmasına hazır hale getirilmesi görüşüldü. Kuraklık tehdidi olasılığına karşı Bursada yaşanması muhtemel içme suyu sorununa çözüm getirmesi amaçlanan projenin detayları BUSKİ Genel Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda ayrıntılarıyla ele alındı.

BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, BUSKİ Genel Müdür Yardımcıları Güngör Gülenç, Talat Özen, daire başkanları ve şube müdürlerinin katıldığı toplantıda, Devlet Su İşleri (DSİ) 1. Bölge Müdürü Sinan Tahsin Sarıoğlu, DSİ 1. Bölge Müdürlüğü Etüd Proje Şube Müdürü Alaattin Yağcı, DSİ 1. Bölge Müdürlüğü İçme Suları ve Kanal Şube Müdürü Esat Gürbüz ile DSİ 1. Bölge Müdürlüğünde görevli Planlama Başmühendisi Cemal Vatansever de hazır bulundu. Toplantıda 2022 yılında devreye alınacak olan Çınarcık Barajının mevcut sisteme entegrasyonu konusunun da ele alındığını belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, kuraklık tehdidine karşı hazırladıkları İçme Suyu Acil Eylem Planını (C planı) DSİ 1. Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütecekleri koordinasyon neticesinde hayata geçireceklerini belirtti.

ÇINARCIK BARAJI

Çınarcık Barajının mevcut içme suyu sistemine entegrasyonu için yapılacak ana isale hattının aynı zamanda acil içme suyu eylem planında kullanılacak olup bu hattın projesinin BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından DSİ şartnamelerine uygun olarak ihale edileceğini, hattın inşaatının da gerekirse DSİ tarafından yapılacağını vurgulayan Çetinavcı, BUSKİ olarak proje kriterleri çerçevesinde hazırlıklarımızı tamamlayıp ihale sürecini başlatacağız. Kamu kurumu olmanın bilinciyle, Bursalılara hizmetin en iyisini sunmanın gayreti içerisindeyiz. Bu, bizim hem görevimiz hem de gelecek nesillere karşı yüklendiğimiz vicdani sorumluluğun gereğidir diye konuştu.

DSİ 1. Bölge Müdürü Sinan Tahsin Sarıoğlu da günlük yaşamın en temel ihtiyaçları arasında içme suyunun geldiğine işaret ederek, BUSKİ ile üstlendikleri ortak koordinasyon neticesinde yaşanabilecek kuraklık tehdidine karşı Bursaya içme suyu sıkıntısı yaşatmamanın kararlılığı içerisinde olduklarını vurguladı.

SÜLEYMAN AYDIN

BURSA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.