1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. BURSA İLE TİCARİ İŞBİRLİĞİNDE CİDDİ ADIM
BURSA İLE TİCARİ İŞBİRLİĞİNDE CİDDİ ADIM

BURSA İLE TİCARİ İŞBİRLİĞİNDE CİDDİ ADIM

Sevindiren sefer

A+A-

Gaziantep-Bursa direkt uçuş seferlerinin başlamasıyla birlikte, ticareti geliştirecek adımlar atılmaya başlandı. Bursa Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası, Gaziantep-Bursa direkt uçuş seferlerinin başlamasıyla birlikte ticari temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelerek GTO'yu ziyaret etti. Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, "Güç birliği yapmamız için birbirimize ulaşmamız şarttı ve bunu başardık. Ziyaretiniz de bize gösteriyor ki, sıkça birbirimize gelip gidecek, ticari ve kültürel ilişkilerimizi geliştirecek iş birlikleri yapacağız" dedi.  Yenişehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Torun ise ilçe ekonomilerinin ağırlıklı olarak tarıma dayalı olduğunu ve Gaziantep ile bu alanda önemli iş birlikleri yapabileceklerini söyledi. 

ÖNEMLİ BİR ADIM

Yeni uçuş seferlerinin eklenmesiyle birlikte ticari hayatın canlanacağını her fırsatta dile getirdiklerini söyleyen Yıldırım, Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odasının ziyaretini önemli bir adım olarak niteleyerek şu açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Uçak seferlerinin azlığı Gaziantep’imiz için büyük bir sorun teşkil ediyordu. Türkiye’nin 6’ncı büyük ekonomisinin yeterince uçamaması ticari hayatı da olumsuz yönde etkiliyordu. Çok şükür sesimiz duyuldu ve müjdeler ardı ardına geldi. Bursa gibi önemli bir üretim ve ihracat şehrimize de Gaziantep’ten direkt uçuş seferi eklendi. Bu vesileyle Türk Hava Yolları’na bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Güç birliği yapmamız için birbirimize ulaşmamız şarttı ve bunu başardık. Ziyaretiniz de bize gösteriyor ki, sıkça birbirimize gelip gidecek, ticari ve kültürel ilişkilerimizi geliştirecek iş birlikleri yapacağız.” dedi.

TARIMA DAYALI SİSTEM

Gaziantep-Bursa uçak seferlerinin kendileri için de büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Yenişehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Torun, ilçe ekonomilerinin ağırlıklı olarak tarıma dayalı olduğunu ve Gaziantep ile bu alanda önemli iş birlikleri yapabileceklerini söyledi. Gaziantep’in üretkenliğiyle birçok şehre model olduğunu belirten Başkan Torun, GTO’nun Lojistik Köy projesine de değinerek, “Hayata geçirdiğiniz ve geçirmeye çalıştığınız projeler hayranlık uyandırıcı. Özellikle Lojistik Köy projesi Gaziantep’e yakışacak ve lojistik merkezi haline getirecek bir proje.” İfadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum