1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bursa ile ortak işbirliği
Bursa ile ortak işbirliği

Bursa ile ortak işbirliği

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Ali Uğur, Gaziantep’in örnek bir şehir olduğunu ve Gaziantep gibi şehirlerin daha da artması gerektiğini söyledi.

A+A-

BU BAĞ DAHA DA GÜÇLENMELİ

BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu ve Meclis Divanı Üyeleri Gaziantep Sanayi Odası’nı (GSO) ziyaret etti. GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen heyete, kent sanayisi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verilerek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. İki il arasındaki bağın daha da güçlenmesi gerektiğinin altı çizilen toplantıda, yeni işbirlikleri ve bilgi paylaşımının önemine vurgu yapıldı.

KONUKOĞLU:BİRLİKTE YAPACAĞIMIZ ÇOK GÜZEL İŞLER VAR

Bursa’nın sanayisi, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile çok değerli bir şehir olduğunu kaydeden GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Bursa ve Gaziantep’in ülkemizin üretim yapan temel mekanizmaları olmuş, kalkınmada öncü şehirler olduğunu belirterek, “Eminim birlikte yapabileceğimiz çok güzel işler var. Gaziantep olarak bizler üretmeye, istihdama ve ihracata devam ediyoruz. İki ilimizin öne çıkan yönlerini göz önünde bulundurup, karşılıklı işbirlikleri ile şehirlerimizi daha da güçlü hale getirebiliriz“ dedi.

UĞUR:GAZİANTEP ÖRNEK ŞEHİR

BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur da konuşmasında, Gaziantep’in örnek bir şehir olduğunu ve Gaziantep gibi şehirlerin daha da artması gerektiğinin altını çizdi. Uğur, Bursa olarak daha fazla üretim ve daha fazla ihracat yapmak hedefinde olduklarını kaydetti.

ÜNVERDİ:YENİ BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜN EŞİĞİNDEYİZ

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de “Gaziantep olarak yeni bir değişim ve dönüşümün eşiğindeyiz. Projelerimizle şehrimizi ve dolayısı ile ülkemizi geleceğe hazırlamak istiyoruz. İnsanı merkeze alan, eğitim odaklı ve teknolojiye yönelik önemli adımlar atıyoruz. Bunların meyvelerini de kısa zamanda alamaya başladık ve bundan sonra da inşallah daha büyük dönüşler alacağız. Bu süreçte Bursa ilimizle, siz değerli başkanlarımız ve işadamlarımızla da karşılıklı paylaşım içerisinde, sanayi ve ticaretimize katkıda bulunabiliriz” diye konuştu. 

BURKAY:GAZİANTEP BİZİM İÇİN ÖNEMLİ 

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da, Türkiye’nin son 20-30 yıllık ekonomik başarısında İstanbul dışında 4-5 tane ilin çok önemli katkıları olduğuna değinerek, “Hem Bursa, hem Gaziantep bu illerin en önemlileri arasında yer alıyor. Pazar çeşitliliği, ürün çeşitliliği diyoruz her zaman. Sizler şehrin iş dünyasını yöneten bir kurum olarak, ekonomide önemli bir vizyon sunuyorsunuz. Gaziantep bu anlamda bizim için çok önemli ve birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğumuz bir şehir” ifadelerini kullandı.

HEYET GTB’Yİ DE ZİYARET ETTİ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Ali Uğur, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu ve Meclis Divanı Üyelerinden oluşan heyet, Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret etti. 

GTB Meclis Başkan Yardımcısı Enver Çokay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ali Alagöz, Cesim Arslan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan BTSO temsilcilerine, düzenlenen istişare toplantısında Gaziantep ekonomisi ve borsanın faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. 

Bursa TSO’nun başkan ve yönetim kurulu üyelerini Gaziantep'te ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren GTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cesim Arslan, Gaziantep ekonomisi ve tarımı hakkında açıklamalarda bulundu. 

Gaziantep’in tarıma dayalı gıda sanayinde önemli bir üs merkezi olduğunu belirten Aslan, kentin bu alanda birçok sektörde ülke üretiminin ve ihracatının yarısından fazlasını tek başına karşıladığını söyledi. 

GTB Yönetim Başkan Yardımcısı Ali Alagöz’de konuşmasında, GTB’nin faaliyetleri, tamamlanan ve devam eden projeleri hakkında bilgi verdi. 

GTB’nin işlem hacmi bakımından Türkiye'nin sayılı borsaları arasında yer aldığını vurgulayan Alagöz, inşaat çalışmaları devam eden yeni yatırımlarında faaliyete girmesiyle birlikte borsanın kent ve bölge ekonomisine sağladığı katkının daha da artacağını ifade etti. 

Türkiye ihracatının iki lokomotif şehrinin yöneticilerinin bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren GTB Meclis Başkan Yardımcısı Enver Çokay ise Gaziantep ihracatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Çokay, Gaziantep’ten 2018 yılında 6 milyar 939 milyon dolar ihraca gerçekleştirildiğini ve şehrin en fazla ihracat yapan iller sıralamasında 6. sırada yer aldığını bu bağlamda iki şehir arasında ekonomik işbirliğini artıracak ortak çalışmaların geliştirilebileceğini söyledi. 

Ziyarette ayrıca GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram tarafından borsanın Et Borsası, Antepfıstığı Lisanslı Depo, Hububat Emtia Merkezi ve Pilot Ölçekli Antepfıstığı İşleme Tesisi projeleri ile coğrafi işaret tescil çalışmaları hakkında sunum yapıldı. 

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ise konuşmasında, GTB’yi gerçekleştirdiği başarılı çalışmalardan dolayı kutlayarak, Bursa ekonomisi, Ticaret ve Sanayi Odasının proje ve faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.