1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bu tür okul ve kurslar kapatılmalı
Bu tür okul ve kurslar kapatılmalı

Bu tür okul ve kurslar kapatılmalı

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya eğitimin, kesinlikle devlet denetiminde ve gözetiminde, Atatürkçü düşünceden ve lâiklik temelinden ödün verilmeden yürütülmesi gerektiğini savundu.

A+A-

Yılmazkaya, “Dogmalarla ve yanlış inançlarla çocukları ve gençleri etkileme amacı güden okulların ve kursların varlıklarını sürdürmeleri engellenmeli” dedi.

EĞİTİM KALİTESİNİ YÜKSELTMELİYİZ

Yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle mesaj yayınlayan Yılmazkaya,“Evrensel

ilkeleri benimsemiş bir toplum olarak, çağımıza yön veren gelişmiş ülkeler arasında yer almanın ön koşulu, eğitimin kalitesini yükseltmek ve yaygınlaştırmaktır. Ekonomik ve toplumsal kalkınmamızı gerçekleştirerek, çağdaş dünyanın etkin ve saygın üyesi durumuna gelebilmek, ilerlemeye ve geleceğe yönelmiş, aklın ve bilimin öncülüğünü kabul etmiş, sistemli düşünen, tartışan, üreten, barışa, emeğe, insan haklarına inanan, demokratik değerleri her şeyin üzerinde tutan insanı var etmekle olanaklıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık ve mutlu geleceği için en değerli varlığımız olan genç nüfusumuzun, evrensel değerleri özümsemiş, dünya gerçeklerini yorumlama becerisine sahip, bilim, teknoloji, kültür ve sanat yaşamındaki gelişmelere duyarlı bireyler olmalarını amaçlamalıyız” diye konuştu.

ÇOCUKLARIMIZA ÇAĞDAŞ BİR EĞİTİM VERİLMELİ

Eğitimin, kesinlikle devlet denetiminde ve gözetiminde, Atatürkçü düşünceden ve lâiklik temelinden ödün verilmeden yürütülmesi gerektiğini söyleyen Yılmazkaya, ”Bu bağlamda, dogmalarla ve yanlış inançlarla çocukları ve gençleri etkileme amacı güden okulların ve kursların varlıklarını sürdürmeleri engellenmeli, çocuk ve gençlerimizin çağdaş bir eğitim alarak geleceğe hazırlanmaları konusunda toplum doğru bilgilerle yönlendirilmelidir. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında tüm öğrencilerimize, barışa, insan haklarına ve onlara erdemli birer yurttaş olma niteliği kazandıran, hoşgörüye ve demokratik değerlere önem veren, kişiliklerinin gelişmesinde belirleyici olan, yurdumuzun dört bir yanında özveriyle çalışan değerli öğretmenlerimize ve eğitim kadromuza başarılar diler, tüm öğrencilerimizin, öğretmen ve velilerimizin, sağlıklı, mutlu ve güzel bir dönem geçirmelerini temenni ederim.” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum