Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Cengiz, memleket meselesi diye çıktığı başkanlık yarışında oldukça iddialı. Halktan büyük teveccüh gördüklerini, Ak Parti’nin bu seçimde döküleceğini söyleyen Cengiz, bu seçimleri 1989 seçimlerine benzetti. Cengiz, “Sahada aynı o günlerdeki atmosferi görüyorum. Ak Parti bu seçimlerde Türkiye genelinde yüzde 30’u geçemez” dedi.

AYNI ATMOSFER VAR

AK Parti’den sürpriz hediye AK Parti’den sürpriz hediye

Gazetemizi beraberinde Mali müşavir Mehmet Saydam ile ziyaret eden Ahmet Cengiz, Ökkeş Özekşi'yle seçim sürecini ve seçimlerle ilgili öngörülerini paylaştı. Ak Parti Nizip ilçe kurucularından olan Ahmet Cengiz, özelleştirme politikaları başta olmak üzere Suriye konusu ve gördüğü yanlış uygulamalar, haksızlıklar nedeniyle partiden ayrıldığını anlatan Cengiz, Saadet Partisi’nin kendisi için en doğru adres olduğunu belirtti. 31 Mart 2014 yerel seçimlerini 1989 seçimlerine benzeten Cengiz, “Aynı 89 seçimlerindeki atmosfer var. Sahada, halkın arasında bunu görüyoruz. Özal da halkı oy vermeyene hizmet gelmez diye tehdit ediyordu. Malatya ve Hakkari hariç Anavatan Partisi seçimlerde büyük bir hezimete uğramıştı. Ak Parti’de Anavatan gibi olacak” diye konuştu.

TAŞRA İLÇELER SIKINTIDA

Ak Parti’nin önce nüfus yoğun olduğu yerlerde kaybedeceğini öne süren Cengiz şunları dile getirdi:”Türkiye’de 1950’den bu yana yapılan seçimleri inceledim. İktidar önce nüfusun en yoğun olduğu yerleri kaybediyor. Ak Parti için de böyle olacak. Türkiye genelinde Ak Parti yüzde 35’i geçemez. Gaziantep’te de benzer bir durum olacaktır. Yüzde 30-35 arası oy alacaktır. Taşrayı görüyorum. Taşa iİçelerde Ak parti sıkıntı yaşayacak. Karkamış, Nizip, Araban, Nurdağı’nı kaybedeceği konuşuluyor. Gaziantep’te toplumsal muhalefet olursa Ak Parti kaybeder. Ak Parti düşüşte. Ak Parti’de dökülme var” şeklinde konuştu. Meral KINACILAR ERBEKTE