1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bu projeleri bitirsin önünde düğme ilikleriz
Bu projeleri bitirsin önünde düğme ilikleriz

Bu projeleri bitirsin önünde düğme ilikleriz

*Cumhur ittifakı Büyükşehiri yüzde 50 oyla alır

A+A-

*Özekşi Gaziantepspor için saldırıyla uğradı

*Fatma hanım oy tahvil edeyim diye ağlamış değil

*Gazişehir Gaziantepspor’un yerine geçmiyor

Gazetemizi ziyaret eden MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi ile seçim çalışmaları ve Gaziantepspor’u konuşarak, fikir alışverişinde bulundu. ‘31 Mart günü Gaziantep’te cumhur ittifakının hiçbir problemi olmaz, açık ara alır’ diyen Sermet Atay, “Fatma Hanım Gaziantep’e metroyu kazandırırsa, Millet Bahçesini yaparsa, Gaziray’ı bitirir, organize sanayi ile Gaziantep arasında bu servis rezilliğinden bizi kurtarır, trafik sorununu çözerse hepimiz önümüzü ilikleyip teşekkür etmeliyiz” dedi. Sermet Atay, DSP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan’ın ‘Kendisi avukattı, Gaziantepspor’u kayyuma götürseydi’ sözlerine de yanıt verdi. Atay, ”Divan başkanı olarak kayyuma götürme yetkim yok, olsa götürürdüm. Kayyuma götürme yetkisi valilikte” dedi.

AĞLAMAYAN İNSANDAN KORKUN

Siyasette sahanın iyi olduğunu, Fatma Şahin’in yaptığı hizmetlerin görmezlikten gelinemeyeceğini belirten Atay, ”Gaziantep için Fatma Hanımın hizmetleri gerçekten takdire değer. Şehirde çok değişen bir şey var. Fatma hanımın ağlamasını eleştiriyorlar. O bir kadın ve anne. Kadınlar daha duygusal olur, ağlayan insan kalbi temiz olan insandır, ağlayan insan duygularını gösteren insandır. Ağlamayan insandan korkun. Ben ağlamayan insandan korkarım. Eğer duygulandığında bir insan ağlayamıyorsa, duygularını belli edemiyorsa onda bir sıkıntı vardır. İnsanoğlu üzülünce ağlar, duygulanınca ağlar. Yani Fatma hanım bir siyasi malzeme olsun, ben bundan oy tahvil edeyim diye ağlamış değilki. Bir kadının bir duygusunu kalkıp sömürmek doğru değil.”dedi.

ADAYLARIMIZI HERKES TANIYOR

Cumhur ittifakının başarısı için elinden geleni yaptığını, yapmaya da devam edeceğini söyleyen Atay, ”Gaziantep’te açık ve net şekilde görülüyor. Bizim şansımız belediye başkan adaylarımızı herkes tanıyor. Gaziantep’te cumhur ittifakının hiçbir problemi olmaz, açık ara alır. Fatma Hanımın projelerini takip ettik eğer bu projeler yapılırsa biz hepimiz önümüzü iliklemeli ve teşekkür etmeliyiz. Gaziantep’e metroyu kazandırırsa hepimiz önümüzü ilikleyip teşekkür etmeliyiz. Stadın yerinden Demokrasi meydanına kadar park projesini yaparsa hepimiz önümüzü ilikleyip teşekkür etmeliyiz. Bunlar büyük projeler. Gazirayı bitirir organize sanayi ile Gaziantep arasında bu servis rezilliğinden bizi kurtarır, insanları toplu taşıma ile götürürse, trafik sorununu çözerse yine teşekkür etmeliyiz” diye konuştu.

BELEDİYE İÇİN DEVLET DESTEĞİ LAZIM

Fatma Şahin’in bakanlık tecrübesinin büyük projelere kaynak bulmada ve önünü açmada büyük bir şans olduğunu da belirten Atay, ”Belediyenin iş yapabilmesi için devlet desteği lazım. Belediyenin öz gücüyle metro yapması mümkün değil. Bunlar artık görünen bir gerçek. Hükümetle ilişkileri iyi olmayan, hükümet kanalından kredi yolunu açamayan kaynak yolunu açamayan bir belediyenin hizmet edebilme şansı çok düşük. Hele hele Gaziantep belediyesinde çok yoğun bir borç var. Bu borç eski dönemlerden beri geliyor. Bunu hükümetle iyi ilişkileri olmayan bir belediye başkanının yapması mümkün değil. Sayın Doğan, ben Tayyip Erdoğan beyle görüştüm diyor. Ama Tayyip Erdoğan ile görüşseydi, Fatma Hanımı değil kendisini aday gösterirdi. Kendisini göstermediğine göre Tayyip Beyle bir ilişkisi yok” dedi.  Cumhur ittifakının yüzde 50 oyla büyükşehiri alacağını söyleyen Atay,  Celal Doğan’a sorusunu tekrarladı ve “PKK terör örgütü müdür?” diye sordu.

SAMET BAYRAK RESMEN AĞLADI

Öte yandan Gaziantepspor konusuna da değinen Sermet Atay, Celal Doğan’ın kendini hakkında ‘kongreden kaçtı’ şeklindeki sözlerine cevap verdi ve kongre günü yaşananlarla ilgili şunları söyledi:”Son yapılan Gaziantepspor kongresinde sadece bir avuç Gaziantepsporlu vardık. Salona girmek mümkün değildi, 400 tane akrabası ve adamları vardı. Bütün bu kötü şartlara rağmen biz bir avuç Gaziantepsporlu işte Bülent Mamatoğlu, İrfan Karakuzulu, Mehmet Özdemir, Mehmet Özsayıcı, Samet Bayrak oradaydık. Samet Bayrak içeride Gaziantepspor elimizden gidiyor diye resmen ağladı. Emniyet güçleri yetersiz kalınca çevik kuvvet çağırdılar. Masaları sandalyeleri yumrukladılar, Vali’yi aradık. ama doğrusunu söylemek gerekirse destek bulamadık”

KAYYUMA GÖTÜRME YETKİSİ VALİLİKTE

Daha sonra Vali Ali Yerlikaya’dan randevu aldığını ve yanına gittiğini anlatan Atay, “Vali Bey’e Gaziantepspor’un kayyuma devredilmesi gerektiğini söyledim. Vali Bey de o bizim problememiz dedi. Sonra basın toplantısı yaptık ve Gaziantepspor’un öldüğünü, eridiğini kayyuma verilmesi gerektiğini söyledik. Sayın Celal Doğan diyorki, kongre başkanı olarak kayyuma götürseydi kendisi de avukat. Divan başkanının kongreye götüremeyeceğini kendisi çok iyi biliyor. Dernekler kanununa göre bu yetki sayın valide. Benim divan başkanı olarak kayyuma götürme yetkim yok. Olsa götürürdüm” dedi.

ÖZEKŞİ SALDIRIYA UĞRADI KİMSE SAHİP ÇIKMADI

2017 yılından beri yanında  5-10 tane gerçek Gaziantepsporlu ile beraber bu işi takip ettiğini anlatan Atay, “Gaziantepspor için mücadele edenlerden biri de Gaziantep 27 Gazetesi. Bunlardan dolayı Ökkeş Özekşi'nin  başına gelmedik kalmadı, saldırıya da uğradı, tehditte edildi. Özekşi'nin şahsi bir meseleniz mi vardı? Yoktu. Ama o zamanda Özekşi'yi yanlız bırakanlar şimdi timsahın gözyaşlarını döküyorlar.  Niye o zaman bu davaya sahip çıkmadılar?” diye konuştu.

GAZİŞEHİR GAZİANTEPSPOR’UN YERİNE GEÇMİYOR

Gaziantepspor camiasının üzgün, kırgın olduğunu, gerçekten çok büyük bir çöküş yaşadığını dile getiren Atay, “Gazişehir spor kulübünün mayası Gaziantep’te tutmadı. Gaziantepspor’un yeniden diriltilmesi lazım, adının yaşatılması lazım. Kırmızı siyah renklerin, o şahinin yeniden yaşatılması lazım. Bununla ilgili de benim gördüğüm Fatma hanım herşeyi yaptı, para topladı verdi. Gaziantepspor’un borcunu ödememek için Gaziantepspor ölüme terkedildi. Gazişehir Gaziantepspor’un yerine geçmiyor” dedi. Meral KINACILAR, Leyla ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum