1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bu panel başka panel
Bu panel başka panel

Bu panel başka panel

Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile 29 Kasım Perşembe günü ‘Sürdürülebilirlik Yolunda Gaziantep’ konulu önemli bir panel yapılacak.

A+A-

Hasan Kalyoncu Ünivresite Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi eski Başkanı, Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Deniz Köken’in de konuşmacı olarak katılacağı panelde konusunda uzman kişiler sürdürülebilirlik konusunda katılımcıları bilgilendirecek.

ÇOK SAYIDA KONUŞMACI VAR

Panelin açılış konuşmalarını İnşaat Mühendisi Hacer Çiftçi, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Ergönül  Prof.Dr. Sema Ergönül, HKÜ Rektörü Prof. Dr.Edibe Sözen yapacak. Panelde, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi,Prof.Dr. Güzin Konuk, OSB eski Başkanı, Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Deniz Köken, Özyeğin Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Pınar Mengüç, HKÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Yusuf Arayıcı, Mimar Erden Güven, Şehir Plancısı Serdar Nizamoğlu, H.Erhan Okutan, Emin Toygar Akay sürdürülebilirlik konusunda katılımcılara önemli bilgiler verecek.

BU PANELİ NEDEN YAPIYORUZ?

Organizasyon komitesinde yer alan İnşaat mühendisi Hacer Çiftçi, panelle ilgili bilgi verdi. Amaçlarının sürdürülebilirlik konusunda farkındalığı artırmak olduğunu belirten Hacer Çiftçi, “İMO’nun deprem master planı çalıştayı, ardından afet farkındalığı sempozyumu yapıldı. Afete, depreme duyarlılık, dirençli toplumlar, akıllı şehirlerin birleştiği üst nokta sürdürülebilirliktir. Gelişeceksiniz, büyüyeceksiniz ama özünüzü koruyacaksınız. Gaziantep halkının yaşam kalitesi, kültürü, sosyal aktivitesi, esnaflığı, eğitimi, beşeri ilişkileri, zanaatı hepsi düşünülerek dünyaya ayak uyduran ama özünden vazgeçmeyen, eşit toplum,herkese eşit mesafede olan yönetim anlayışı, güvenlikli şehir, enerji, çevreye duyarlılık, hepsi birleşince hedefiniz olan mutlu insana ulaşıyorsunuz” diye konuştu. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.