1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu okulda neler oluyor ?
Bu okulda neler oluyor ?

Bu okulda neler oluyor ?

CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan, Kocatepe Ortaokulu'nda faaliyet gösteren 4 adet ana sınıfının kapatılıp, depo yapıldığı ve orada oturan vatandaşların çocuklarını bu nedenle kayıt ettiremedikleri iddialarını Valiliğe taşıdı.

A+A-

Kalkan, "Şehrimizde bu kadar derslik açığı varken, sınıf kapatılması akla mantığa sığmıyor" dedi.

KEYFİ KAPATILDI İDDİALARI

Kalkan, Valilik makamına verdiği dilekçede, Güneykent mahallesinde bulunan Kocatepe Ortaokulu civarında oturan vatandaşların okulla ilgili yaşadıkları sıkıntıları gündeme getirdi. Kalkan dilekçesinde, "Öğrenci velileri, Kocatepe Ortaokulu'nda faaliyet gösteren 4 adet ana sınıfının kapatılıp,depo yapıldığını ve çocuklarının kayıt edilmediğini ifade ediyorlar. Valilik onayı olmadan keyfi sınıf kapatıldığını iddia ediyorlar. Hile ile 4 sınıfın kapatıldığını öne sürüyorlar. Yenişehir sitelerinde oturan bir gurup öğrenci velisi bu iddiaları savunuyor" dedi.

BİMER'DEN CEVAP

Kayıt döneminin başlamasından okulların açıldığı bugüne kadar defalarca okul idaresine başvurdukları halde, okul bünyesinde bulunan 4 adet anasınıfa çocuklarını bir türlü kayıt yaptıramayan velilerin, okul yönetimince çevredeki başka okullara yönlendirdiğini belirten Kalkan, "Veliler, ağabey ve ablaları Kocatepe ortaokulunda eğitim görürken anasınıfı çağındaki küçücük çocuklarına yapılan bu keyfi uygulamaya dur denilmesini istiyorlar. Bazı veliler konuyu BİMER’e şikayet ederken, BİMER’den verilen cevapta “Böyle bir kapatma söz konusu değil okula gidip çocuklarınızı kayıt yaptırın” cevabı verilmiş. Buna rağmen okul müdür ve müdür yardımcısı inatla çocukları okula kaydetmemişlerdir" dedi.

KAYITSIZ KALMAYACAĞINIZA İNANIYORUM

Kalkan dilekçesinde valiliğin konuya el atmasını isterken şunları söyledi:"Veliler, Milli Eğitim Bakanlığımızın Anasınıflarını yaygınlaştırma kararı almış olmasına rağmen Kocatepe ortaokulunda öğrenci kayıtlarının geri çevrilerek anasınıflarına öğrenci kaydı yokmuş gibi göstermek suretiyle okul bünyesinde bulunan 4 tane ana sınıfını kapatmasını olaydan bilgisi olmadığını düşündüğümüz Valiliğin el koyarak bu uygulamanın durdurulmasını istiyor. Geçtiğimiz yıl okul bünyesinde bulunan 4 tane anasınıfı da öğrenci dolu iken bu yıl sayının aniden sıfır kayıta düşmesi okul idaresinin kayıt almamasının sonucudur. Bu konuya kayıtsız kalmayacağınıza inanıyorum ve vatandaşlarımızın bu mağduriyetinin bir an önce giderilmesini saygılarımla arz ediyorum" dedi. Meral KINACILAR
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum