Depremden bu yana bu yanlışlık düzeltilemedi. Valilik çıkan haberlerin üzerine açıklama yaptı ancak, depremden sağ çıkan Ali Yiğit, “O kadar uğraştan sonra yetkililer döndü fakat; Bizim adımıza ikametimize olan kira yardımını başka bir vatandaş alıyormuş.  Benim evimde oturmayıp nasıl kira yardımı alabiliyor şahsım adına?” dedi.

KİRA YARDIMI VEREMEYİZ DEDİLER

Depremden sağ çıkan Ali Yiğit ailesini ise kaybetti.AFAD merkezine gittiklerini belirten Yiğit, “No:110 değilmiş 152/1 imiş numarataj. Ama kira yardımına başvurduğumuzda maalesef eviniz az hasarlı görünüyor o yüzden kira yardımı veremeyiz diyorlar. Ölüm belgeleri ve binanın görüntüleri elimizde mevcut. İkameti değiştiriyoruz bu sefer numarataj değişmiyor. Zamanında taşınma parası yatıran sistem şimdi de kira yardımı yapamayız diyorlar. İkamet ettiğimiz evimiz az hasarlı görünüyor. Ne ikamet değişebiliyor ne de hasar tespiti. Ne bir yardım alabiliyoruz ne de talep edebiliyoruz” demişti.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Yağmur yine uyarısını yaptı Yağmur yine uyarısını yaptı

Binanın kayıtlara yıkık olarak geçtiği belirtilen açıklamada, “ Gaziantep Nurdağı’nda 100’den fazla insanın öldüğü, yerle bir olmuş Nilüfer Apartmanı’na az hasarlı raporu verildiği” yönünde yaptığımız haberin ardından açıklama yaptı. Açıklamada, “Bahse konu yapı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği ekiplerince yapılan tüm değerlendirilmelerde ‘Yıkık’ olarak tespit edilerek kayıtlarımıza geçmiştir. Söz konusu yapının adres tespitleri tapular üzerinden teyit edilmesi sureti ile Hak Sahipliği ile ilgili 64 kişi başvuru yapmış olup, Hak Sahipliği değerlendirilmesi tamamlanmıştır. Taşıma ve kira bedellerinin ödenmesine ilişkin tespitler ve ödeme süreci devam etmektedir” denildi.

KİRA YARDIMINI BAŞKASI ALIYORMUŞ
Yetkililerin kendisine döndüğünü söyleyen Ali Yiğit, “O kadar uğraştan sonra yetkililer döndü fakat; Bizim adımıza ikametimize olan kira yardımını Hüseyin Önder adında bir vatandaşın aldığını söylüyorlar. Şimdi burası ayrı bir fiyasko benim evimde oturmayıp nasıl kira yardımı alabiliyor şahsım adına?” dedi.