1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bu kente kötülük yapıyorlar
Bu kente kötülük yapıyorlar

Bu kente kötülük yapıyorlar

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya Gaziantep’te İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki atamaların coronovirüs ile mücadeleden daha fazla tartışıldığını üzülerek izlediklerini belirtti.

A+A-

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya Gaziantep’te İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki atamaların coronovirüs ile mücadeleden daha fazla tartışıldığını üzülerek izlediklerini belirterek  “Gaziantep’te halk covid-19 ile mücadele ederken yerel siyasetin sağlık alanında kimin nereye atanacağının, kimlerin sağlık alanında etkinlik kuracağının hesaplanmasını bu kadim kente yapılacak en büyük kötülük olarak görüyoruz. Gaziantep canı ile uğraşırken siyasi hesaplar yapmak Gaziantep’i düşünmek değildir. Bu anlamda herkesi sağlık çalışanlarını ve sağlık alanını bir rant alanı olarak görmekten vazgeçmeye çağırıyor ve sağlık çalışanlarımızı cesaretlendirmeye,  sağlık çalışanlarımızı motive edecek uygulamalar geliştirmeye çağırıyoruz.” diye konuştu.

Kaya,  Gaziantep’te artan Covid-19  vakaları ile ilgili yetkililere uyarılarak, özel tedbirler alınması gerektiğini söyledi. Her evde her sokakta yeni vakalara rastladıklarını ifade eden Kaya “ Maalesef şehrimizde yeni vaka sayıları giderek artıyor. Acil ve özel önlemler geliştirilmediği sürece artarak devam edecek gibi görünüyor. İl Hıfzıssıhha Kurulu yetkilileri derhal acil ve özel önlemlere bakmalıdır" diye konuştu.

REKOR GİDİYOR

Gaziantep’te Covid-19 yasaklarından dolayı verilen cezaların Türkiye’de bir rekora doğru gittiğini de belirten Kaya “Artan vaka sayımız, Gaziantep’te binlerce kişiye yazılan Covid-19 cezalarının sorunu çözmeye yetmediğini göstermektedir. Halkın kurallara uyumunu sağlamak için farklı yöntemlere artık geçilmelidir. Bu konuda özellikle kamusal hizmetlerde bulunan yetkililerin bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık vermesi gerekiyor” diye konuştu.

HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Covid-19 virüsünde en önemli sürecin bulaşma riskini azaltmak olduğuna vurgu yapan Kaya, temaslıların tespiti ve izole edilmesinin hayati olduğuna dikkat çekti. 

YERİNDE DENETİM ŞART

Bu konuda yeterli denetimin sağlanamadığını üzülerek gördüklerini ifade eden Kaya “ Tam denetim olmadan, hastalığı taşıyanları toplumdan, sokaktan izole etmeden mücadele etmemiz mümkün değil. Denetim ise hastanın kapısına gidip yazı asmak ya da hastaya telefon açıp evde olup olmadığını sormaktan geçmemeli. Bizzat yerinde ve farklı zamanlarda denetimlerin sıklaştırılması gerekiyor.” dedi.

HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.