1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu kampanyaya destek olun !.
Bu kampanyaya destek olun !.

Bu kampanyaya destek olun !.

Dar gelirli öğrencilere sahip çıkmak adına Ticaret Odası tarafından başyatılar kitap toplama kampanyası destek bekliyor. Ticaret Odası Başkanı Mehmet...

A+A-

Dar gelirli öğrencilere sahip çıkmak adına Ticaret Odası tarafından başyatılar kitap toplama kampanyası destek bekliyor. Ticaret Odası Başkanı Mehmet Aslan, kentte yaşayan dar gelirli öğrencilere sahip çıkmak adına başlatılan kampanya sonunda toplanan kitapların İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla ihtiyaç sahibi okul ve öğrencilere dağıtılmasının öngörüldüğünü ifade etti.

YARDIM BEKLENİYOR

2007-2008 eğitim-öğrenim yılında başlatılacak kampanya ile toplanacak kitapların, okul ve öğrencilerin öncelik ve ihtiyaçlarına göre tasnif edilerek armağan edileceğini dile getiren Başkan Aslan, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın öngördüğü yayınlar ile gençlik klasikleri, çocuk klasikleri, dünya klasikleri, çocuk hikâyeleri, psikoloji kitapları, romanların genel hatlarını oluşturduğu kampanya ile Gaziantep ve bölgesinde kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasını amaçladık. Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri olan, okullardaki kütüphane ve kitap eksikliğinin vurgulanması ve kitap toplama kampanyası ile bu konuda bir kamuoyu oluşturmak amacıyla başlattığımız çalışmada, hedefe ulaşabilmek için başta Odamıza kayıtlı tüm Üyelerimiz olmak üzere bütün Gaziantepli hemşerilerimizin destek ve yardımlarına ihtiyaç duymaktayız" dedi.

6 KİŞİYE 1 KİTAP DÜŞÜYOR

"Oranlamaya göre Türkiye'de ise 6 kişiye yılda 1 kitap düşüyor" diyen Aslan, "Türkiye ile diğer ülkeleri kıyasladığımızda, kitaba harcanan paranın, kişi başına düşen kitap ve kütüphane sayısının, evlerde ve kütüphanelerde bulunan kitap sayısının, ders kitaplarında kullanılan kelime ve kavram sayılarının daha az olduğu tespit edilmiştir. Türkiye de okur-yazar olmayanların oranı bugün Türkiye genelinde 8,5 Güneydoğuda ise bu oran 22,8. Bilgi çağında halen okuma yazma bilmeyenlerin oranının yüzde 4 olması ile Türkiye'nin insani gelişmişlik düzeyi arasında ciddi bir ilişki olduğunun göstergesidir. Bu nedenle; yarın çocuklarımıza hayatımızın onlar ve bizim için yaşanmaya değer olduğunu anlatabilmek, geleceğimiz için taze umutlar besleyebilmek, hala gayretimizin bir anlamı olduğunu hissedebilmek için sizleri kampanyaya katılmaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.