1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bu ittifakları halkımız sandıkta bozacaktır
Bu ittifakları halkımız sandıkta bozacaktır

Bu ittifakları halkımız sandıkta bozacaktır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Memur-Sen Gaziantep İl Başkanlığını ziyaretinde yerel seçimler, Yeni Zelanda’da camilere yapılan saldırılar ve muhalefeti eleştirdi.

A+A-

Bakan Gül,”Karanlık odalarda kurulan ittifakları halkımız sandıkta bozacaktır” dedi.

Memur-Sen'in ülke genelindeki memurların hak ve özgürlük hakları konusunda önemli çalışmalar yürüten, her geçen gün büyüyüp gelişen bir sendika olduğunu belirtti. Sendikanın Türkiye genelinde hangi sorun varsa bunların giderilmesi için katkı sunduğunu anlatan Gül, bu anlamda ülke genelinde önemli bir misyonu sürdürdüğünü vurguladı.

EK GÖSTERGE MÜJDESİ

Abdulhamit Gül, Türkiye'de özgürlük ve hakların korunmasını önemsediklerine işaret ederek, şöyle konuştu:"Önceki anlayışta 'Şöyle giyinip böyle inanacaksınız' diye baskıcı anlayış hakimdi. Demokratik bir toplumun ve devletin kabul edemeyeceği şeyler yaşanıyordu. Milletin dediği şekilde irade olmalı. Temel fikir ve yol haritamız da budur. Toplu sözleşmeden tutun özlük haklarına kadar her şeyi daha ileriye götüreceğiz. Ek göstergeyle ilgili de kapsamın herkesin tatmin olacağı bir çalışma, önümüzdeki dönemde mecliste görüşülecek. İnşallah seçimden sonra bu konu kanunlaşacaktır."

İNŞALLAH GÜZEL SONUÇLAR ALACAĞIZ

İstikrarın önemine değinen Gül, "Hemen yanı başımızdaki Suriye'ye bakın. Toplu sözleşme olsa ne olmasa ne. Bağımsızlık her şeyden önemlidir. Memur-Sen'in de yaklaşımı budur.. Şimdi belediye başkanını seçeceğiz ve 4,5 yıl seçim yok. Bundan sonra geçim süreci var. Bizim bundan sonraki hedefimiz ülkemizi nasıl kalkındırırız olacak. Eskisi gibi ne zaman seçim olacak belirsizliği ortadan kalkmış olacak. Bu yüzden bizim dileğimiz özgürlüklerin, ekmeğimizin büyümesi için yerelle genel yönetimin uyumlu çalışmasıdır. Cumhur İttifakını da bu ilkelerle kurduk. Ülkemizi merkeze alarak bu ittifakı kurduk. İnşallah başta Gaziantep olmak üzere güzel sonuçlar da alacağız." ifadesini kullandı.

HALKIMIZ SANDIKTA BOZACAK

Bakan Gül, her zaman hak ve hakikatten yana olduklarını belirterek, "HDP, 'Ankara'da Mansur Yavaş, İstanbul'da İmamoğlu kazanırsa bize borçlusunuz' diyor. Önceden açık etmeden söylüyorlardı, şimdi alenen söylüyorlar. Karanlık odalarda kurulan ittifakları halkımız sandıkta bozacaktır. Her vatandaşımızın sandığa yansıttığı iradesine saygı duyuyoruz. Milletin iradesinin üstünde hiçbir güç yoktur. Ama temennimiz İnşallah milletimizin desteğinin sürmesi yönündedir." diye konuştu.

BU SALDIRI İNSANLIĞA YAPILDI

Bakan Gül, Yeni Zelanda'daki 2 camiye yönelik terör saldırısını kınayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu terör hadisesi, tüm İslam ve insanlık alemine yapılmış bir saldırıdır. Bu İslam karşıtlığının bu noktaya gelmesinde batı medyası ve siyasetçilerinin sergiledikleri tutum ve dil etkili olmuştur. Sistematik bir şekilde İslam'a ve Türkiye'ye saldırılar devam ediyor. Terörün dini olmaz, dinin de terörü olmaz. Camilerimize yapıldığı gibi kilise ve sinagoga da saldırı yapılsa bunu da kabul edemeyiz. İslam 'Benden sana zarar gelemez' diyenlerin dinidir. 'Hoş geldin' diyenlere kurşunla cevap veren anlayış herkes tarafından kınanmalıdır.  Bizim anlayışımızda terörün iyisi kötüsü olmaz, dini anlayışı olmaz.”Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, daha sonra AK Parti Gaziantep milletvekilleriyle Türkiye Kamu-Sen İl Başkanlığını ziyaret etti. AA/İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum