1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. BU İNSANLARI KÜSTÜRMEYİN
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

BU İNSANLARI KÜSTÜRMEYİN

A+A-

Başlığı atmamın sebebi, Gaziantep Onkoloji Hastanesiyle ilgili kent konseyinde ileri sürülen bazı iddialar.. Daha sonrasında Onkoloji Hastanesi için gecelerini gündüzüne katanları töhmet altında bırakacak sözler sarfedenlerin davranışları..
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Yavuz Coşkunun maksadını aşan kafa karıştırıcı sözleri.. Ve hemen ardından Abdülkadir Konukoğlunun olayın içeriğini araştırmadan söyledikleri.. Ve sonuçta hiç haketmedikleri sözlere ve iddialara muhatap bırakılan çok değerli insan Dr. Alaaddin Demircan.. Vede Onkoloji Hastanesini Gaziantepe kazandırmak için çaba gösterenler.. Başta Dr. Mustafa Özgün başta olmak üzere, Dr. Levent Elbeyli, Celalettin Camcı, Kemal Bakır, Cengiz Yetkin ve hepimiz.. Rahmetli Mustafa Taşar, Celal Doğan, Fatma Şahin, Ahmet Uzer, o dönemin valisi Muammer Güler ve Bakan Kürşad Tüzmen.. Aslında daha niceleri.. Parasal destek sağlayanların başında gelen Abdülkadir Konukoğlu, arsa bağışlayanlar Kepkep ve Bulguroğlu ailesi, 2 dairesini bağışlayan Emine Tezel,  Ökkeş Humanızlı, Baharoğlu ailesi ve Fikret Öztürk ile daha niceleri..

BU BÜYÜKLERİMİZİN HAKKINI NASIL ÖDEŞİRİZ

Aslında ismini yazamadığım onlarca hayırsever var bu listede.. Tek amaçları özellikle kanser hastalarının Adana ve Ankara başta olmak üzere o illere götürülmeden Gaziantepte tedavi görmelerini sağlamak için hastane kurulması.. Bunun için inanılmaz mücadele verilişi.. Sonunda el birliğiyle bunun hayata geçirilmesi. O dönemin Başbakan yardımcısı Abdüllatif Şenerden ödenek kopartılışı ve hastanenin hayata geçirilmesi.. Bunlar öyle okunduğu gibi kolay gerçekleşmedi sevgili okurlarımız.. Bu işin başından beri ellerinde evraklar, dosyalar Ankara yollarını aşındıran Alaaddin Demircan ve Mustafa Özgünün hakkını nasıl ödeşiriz..
Ama bu insanları maalesef üzdük.. Yaptıklarına lanet okutturduk.. Töhmet altında bıraktık.. Nedeni, Onkolojinin uzak oluşu nedeniyle Tıp fakültesi yanına yeni bir hastane yapılmasını gerekçe gösteren Rektör Yavuz Coşkunun, düşüncesini haklı çıkartma anlamında Onkoloji Hastanesiyle ilgili söyledikleri sözler.. Üniversitenin Onkoloji hastanesi için önce ayda 157 bin Tl aylık kira ödediğini sonra düzelterek yıllığa çevirişi, bunun üzerine Abdülkadir Konukoğlunun tepki göstererek, Türk Kanser Araştırma Gaziantep Şubesinin sanki parayı ceplerine atıyormuş gibi tavır takınması.. Tam o sırada konsey toplantısında bulunan Dr. Alaaddin Demircanın söz isteyip açıklama yapmasına Mehmet Aslanın müsaade etmeyişi ve sonraya sarkıtması..
Yani o anda bir insanı töhmet altında bırakan sözler sarfediliyor ama Sayın Aslan onun anında cevap vermesini engelliyor ve sonra konuş diyor.. Oysa ya gündem dışı konuşmalara müsaade etmeyeceksiniz, yada anında cevap hakkı vereceksiniz. Tabii Sayın Demircana konuşma hakkı verildi ama o sırada salonun yarısından çoğu dışa çıkmıştı..

BENİM İÇİN MAKBUL OLANLAR

Söylemek istediğim şudur.. Bazı insanlar vardır, hayrı, insanlara hizmet adına yapar. Bazı insanlar vardır, hayrı yapar ama temelinde haram para yatar. Bazıları vardır, yaptıkları hayrın karşılığını devletten karşılar.. Çok net ifade ediyorum, haram paradan isterse 100 tane camii yaptırsınlar, Allahı kandıramazlar.. Peşpeşe Hacca gitsinler günahlarını affettiremezler.. Çünkü onlar Hactan döndükten sonra yine aynı işleri yapmaktan geri kalmıyorlar.. Bunlardan çevremizde o kadar çok var ki.. Benim için o insanların hiç itibarı yoktur.. Bizler için Alaeddin Demircan ve Mustafa Özgün başta olmak üzere, hizmeti sadece insanlığın yararına yapmak içi çaba gösterenler makbuldür.. İşte bu insanlara destek olmalı moral vermeli, teşvik etmeliyiz.. Yeri gelmişken söyleyeyim, bir Mehmet Tekerekoğlunun yaptıkları asla ödeşilemez..

CADDE VE BULVARLARA HAK EDENLERİN İSİMLERİ VERİLMELİ

Çok net olarak ifade etmeliyim ki, bu şehre hizmet yapanların, helal kazançlarla hayır işleyenlerin haklarını kolay kolay ödeşemeyiz.. Bu kenti yönetenler, Vali başta olmak üzere, Belediye Başkanları ve meclisleri, böylesine önemli hizmette bulunmuş kişilerin isimlerini yaşatmalılar.. İsimlerini Cadde veya Bulvarlara vermeliler.. Gaziantep caddelerinde bu kente gerçek olarak hizmeti geçmiş, hayırseverlerin ve fedakarlık yapanların isimlerini görmek istiyoruz.. Umarım bu çağrımız karşılık bulacaktır.. Çünkü Gaziantep cadde ve bulvarlarında bu şehre tek hizmeti dokunmamış ama siyaseten konulan isimlerle ne olduklarını bilmediğiniz onlarla isimlere rastlıyoruz.. Bu kötü alışkanlıktan vazgeçilmesini ve hakeden değerli insanların isimlerinin konulması için çağrıda bulunuyoruz..

 HAYATA DAİR ÖĞÜTLER
 Bir arkadaşım sosyal medyada paylaşmış.. Çok önemli nasihatler var içerisinde.. Aslında çoğunu yıllardır uyguluyorum.. Size de tavsiye ederim..
* Güvenmediğin kimseye aleyhine kullanabilecek hiçbir koz verme.
 * İnsanlara doğru değer ver, hak etmeyenleri sil.
 * Kimseye yalvarma.
 * Asla dönüp arkana bakma. 
 * Sır tutmasını bil. 
* Dostlarının yeri ayrı, sevgilinin yeri ayrı. Sevgilin için dostlarını, dostların için sevgilini satma.
* Kimsenin lafıyla dolduruşa gelme, ama aklının bir köşesinde de tut.
 * Bir ilişkiyi kafanda bitirdikten sonra iki çift tatlı söz, iki damla gözyaşı için asla yumuşama.
 * Seni sevenlerle kullananları iyi ayırt et.
 * Seni dinleyip anlamaya niyetli olmayanlarla tartışma.
 * Emrivaki oluşturulan dostlukları kabul etme.
 * Eğer verdiğin o kişide kalmıyorsa ikinci bir sır şansı verme.
 * Kendini öven insanlardan kaç.
 * Karşındakinin doğruyu söylediğini varsayma.
 * Kendine saygını yitirmene neden olacak hiçbir şey yapma.
 * Sorunun olduğunda insanlar zaman ayırıp seni dinliyorsa onların öğütlerini gözardı etme.
 * Göz göre göre su birikintilerine taş atma, mutlaka üzerine sıçrar.
 * Gözyaşlarının değerini bil. Onları hak etmeyenler için harcama. 
 * Senin zekana inanan insanları hayal kırıklığına uğratma.
 * Kendini sev.
 * Dışarıdaki güneşe bakıp gülümse ve önünde koskocaman bir gelecek olduğunu unutma. 
 * Dostluğunla yetinmeyenler için hiçbir fedakarlık yapma.
 * İnsanları kaybediyorsun diye ağlayıp sızlama, ama kazandığın insanların değerini bil.
* Kimseye taşıyabileceğinden fazla değer verip bununla övünmesine fırsat verme.
 * İstediğini almak için asla duygu sömürüsü yapma.
 * Sana duyulan sevgiyi ve güveni istismar etme.

 Hepinize iyi haftalar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum