1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bu iddia doğru mu ?
Bu iddia doğru mu ?

Bu iddia doğru mu ?

"Mutlu Özpineci Kızıl ailesiyle birlikte hareket ediyor"

A+A-

Gaziantepspor başkan adayı Hasan Şahin, başkanlığa aday olan rakibi Mutlu Özpineci için farklı bir iddia ortaya attı ve, Sayın Özpineci, Kizil ailesiyle birlikte hareket ediyor. Kendisi mevcut yönetimde iken satılan futbolculara engel olmamamıştır. Şimdi de kongrede Kızıl ailesinin desteğini alacak. Kimse kimseyi kandırmasın"dedi. 

BECERİKSİZLİKLERİ ORTAYA ÇIKTI

Gaziantepspor’dan şehrin ileri gelenlerinin vazgeçtiği yönünde ki söylentilerin yanlış olduğunu söyleyen kulüp başkan adayı Hasan Şahin, “Sayın valimiz dün bizi yanına çağırdı ve böyle bir düşüncenin söz konusu olmadığını belirtti. Gaziantepspor’un sahipsiz bırakılmadığını ve hiçbir zaman da bırakılmayacağını söyledi. Mevcut yönetimde içinde olmak suretiyle her zaman maddi ve manevi destek verdiklerini söylediler ama maalesef hepimizin bildiği gibi geçmiş yönetimin beceriksizliği burada da ortaya çıkmış. Sayın valimiz, belediye başkanlarımız ve bakanlarımızın Gaziantepspor ile ilgilenmediklerini söyleyen İbrahim Kızıl yönetiminin maalesef işin gerçek tarafının olmadığı ortaya çıktı. Bunları gözümüzle gördük, kulağımızla duyduk. Sayın valimizin bundan sonra da Gaziantepspor’un asla ve asla yalnız kalmayacağını, sürekli destek olacaklarını iki takımın da Gaziantep’in göz bebeği olduğunu söyledi. Tabi ki valimizin böyle bir bakış açısı bizi mutlu etti ve hatta daha çok cesaretlendirdi” dedi.

VALİMİZ RAHATLATTI

Yönetime seçilecek arkadaşlarıyla birlikte oldukça ciddi sorunların içinde olacaklarının farkında olduklarını aktaran Şahin, “Kulübün içi tamamen boşaltılmış, bu maddi ve futbolcu olarak geçerli bir durumdur. Bizler de ister istemez elimizi ve gövdemizi taşın altına koyarken ister istemez düşünüp uykularımız kaçarken sayın valimiz bizi bir nebzede olsa rahatlattı” dedi

TRANSFER YASAĞINI DA KALDIRIRIZ

Bir diğer başkan adayı Mutlu Özpineci ile birleşme gibi bir konunun asla olamayacağının altını çizen Şahin, “Ben onların bu tür düşüncelerine karşı olduğum için aday oldum. Mutlu beyde bu süreçte Kızıl ailesi ile birlikte hareket ediyor ve son yapılan transferlerin hepsinden de haberleri var ben bunları vali beyin huzurunda da dile getirdim. Madem siz yöneticisiniz transfer yasağı varken sın bir hafta bu futbolcuların gitmesine nasıl izin verdiniz. Bunları bilerek başkan adayı oluyorsanız burada çok ciddi bir çelişki var yöneticiyken önüne geçmemişsiniz, bu transferleri gerçekleştirmişsiniz, Gaziantepspor’un içini boşaltmışsınız şimdi de başkan adayı oluyorsunuz. Bunu sayın valim her halde dikkate almıştır çünkü kendisinin huzurunda bunları Mutlu beye ilettim. Artık Gaziantepsporluların, Gaziantep halkının ve şehrin önde gelenlerinin takdiridir. Biz Gaziantepspor için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, transfer yasağını da kaldırırız. Celal Doğan tesislerinin elektriksiz kalması gerçekten çok acı ben bunu da ilettim. Siz büyüklerimiz el atmazsanız bunu kendi cebimizden yatırıp karşılayacağız. Bunu da Gaziantep halkı ve şehir büyüklerimiz nasıl takdir ederlerse o şekilde karşılayacağız. Sadece elektrik kesilmesi ayrı bir konu ve birde tesislerde kalan futbolcularımız var. Halen Mutlu bey başkan adayı ve mevcut yönetimde olan bir kişi eğer derse ki bir yetkim yoktur o zaman yalan söylemiş olur. Son hafta futbolcu satılıyorsa mevcut yönetim tarafından demek ki bütün kontrol onların elinde” dedi.

TÜRKİYE GÖRÜYOR

Tesiste kalan futbolcuların paralarının olmadığını aç ve susuz kaldıklarını açıklayan Şahin, “Hatta kongre gününe kadar bunlara izin verdiklerini biliyoruz. Ben şahsım olsa utanırım. Şu an yapılanları herkes görüyor. Sadece Gaziantep halkı değil bütün Türkiye bunu görüyor. Sizler mevcut yöneticiyken bunlara göz yumuyorsunuz ve çıkıp ben Gaziantepspor başkanlığına adayım diyorsunuz, bu böyle olmaz” dedi.

YANLIŞ ALGI YARATTILAR

Bugüne kadar geçmiş yönetimin Cumhurbaşkanının ismini kullanarak bütün şehrin arkalarında olduğu konusunda algı yarattıklarını açıklayan Şahin, “Maalesef böyle bir şeyin olmadığını ben biliyordum ama şehir bilmiyordu bunu sayın valimizde dile getirdi. Urfalılara ve Suruçlulara sanki Gazianteplilerin düşmanlık yaptıklarını İbrahim ve Mustafa Kızıl dile getirdi. Kesinlikle böyle bir şeyin olmadığını Gaziantep’te yaşayanların kardeşçe bir arada olduğunu sayın valimiz söyledi. Cemal Kadıoğlu, Selim Acar ve Mahsun Altunkaya’nın isimlerinden bahsetti ve böyle bir şeyin asla olmayacağını özellikle vurguladı. Hatta bizleri de örnek verdi Gaziantepspor’un sorunu bizim sorunumuz” dedi.

KENDİLERİNİ GÜÇLÜ GÖSTERMEYE ÇALIŞTILAR

Gaziantepspor’u kuran Kamil Ocak’ın da aslen Gaziantepli değil Konyalı olduğunu söyleyen Şahin, “Biz zaten bu tarz düşüncelere karşıyız. Sonuçta hepimiz Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşıyız, bununla onur guru ve şeref duyuyoruz. Biz bu şanlı bayrağın altında yaşamak tek vazgeçilmemizdir. Kesinlikle Gazianteplilerin Suruçlulara karşı mücadelesi ve her hangi bir tavırları yoktur. Delege yapısının genelinin Suruçlu olmasından dolayı bunu organize etmek ve kendilerini daha güçlü göstermek adına bir algı yaratmışlardır ve her şeyleri olduğu gibi bunun da yalan olduğunu gördük” açıklamalarında bulundu.

MUHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum