1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bu hastane yakışmıyor
Bu hastane yakışmıyor

Bu hastane yakışmıyor

Vatandaşlar, fiziki şartları iyice kötüleşen ve Suriyelilerin de gelişiyle artan nüfusa karşın yetersiz hale gelen Kadın Doğum ve Hastanesi'ne el atılmasını istiyor.

A+A-

 Fiziki şartların oldukça kötü olduğu hastanede sadece poliklinik sayıları değil, tuvalet sayıları da az. Odalarda bulunan yatak sayıları 4, 5,6, 8 civarında. Gözlem ve acil servisinin oldukça dar olduğu hastanede fiziki şartların yetersizliği hizmet kalitesini de düşürüyor. Görüştüğümüz hasta ve hasta yakınları arazi durumu müsait olan hastanenin yanına yeni bir kadın doğum hastanesi yapılmasının şart olduğunu söylüyor.

GAZİANTEP'E YAKIŞMIYOR

Şanlıurfa ve Diyarbakır'daki hastanelerle kıyaslandığını, Kadın Doğum hastanesinin her geçen gün gelişen ve büyüyen Gaziantep'e yakışmadığını söyleyen vatandaşlar yetkilileri göreve çağırdı.
Duyarlı vatandaşlar, "Diyarbakır doğumevi hastanesini bir görün. Şanlıurfa'daki hastane de öyle. 1996'da faaliyete geçen bu hastane o zamanki Gaziantep nüfusuna göre belki yetiyordu ama şimdi aradan 22 sene geçmiş. Acil hizmet veren girişte küçük bir oda var. Gözlem odası yok. Poliklinikler son derece dar, polikilinik sayısı az. Acilde yapılan hizmetler çok sıkışık gözlem ve acil servisinin genişletilmesi lazım. Odalarda bulunan yatak sayıları 4 5,68 civarında. Tuvalet sayısının artırılması gerekiyor. Hastanenin fiziki şartları çok kötü. 2 milyonluk şehre yakışmayan bir hastane. Acilen buraya son sürat yeni bir doğumevi yapılmalı" dediler.

HASTALARIN YARISI SURİYELİ

Hastaneye yakın kaynaklar da, daha önce bu durumun milletvekillerine anlatıldığını, vekillerin hastaneyi gezerek gerekeni yapacaklarını söylediğini belirterek, "Milletvekillerine defalarca anlatıldı, onlarda halledeceğiz, yapacağız dediler ama arkası gelmedi. Yeni bir hastanenin, modern bir mimari ile planlanıp inşaatının bir an önce yapılması gerekiyor. Buna arazi de müsait. Çünkü artık bu hastane hizmet için yetmiyor. Nüfus artışının yanısıra bir de Suriyeliler geldi. Yatan hastaların, poliklinik hastaların, doğum yapan ve ameliyat olanların yarıya yakını Suriyeli. Birtakım ek binalardan ziyade arazininde müsait olması nedeniyle modern bir kadın hastalıkları ve doğum hastanesi yapılmalı. Yeni bir hastanenin planlanıp bir an önce faaliyete geçmesi gerekir" diye konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum