1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. BU GİDİŞLE İSOTUMUZU DA ELİMİZDEN ALACAKSINIZ
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

BU GİDİŞLE İSOTUMUZU DA ELİMİZDEN ALACAKSINIZ

A+A-

Türkiye Kent Konseyleri Birliği olarak Ankarada siyasi partilerle randevumuz gereği gittiğimiz TBMMnin bahçesinde Şanlıurfanın eski belediye başkanı, yeni AK Parti Şanlıurfa Milletvekili nam-ı diğer Fakıbaba ile karşılaştık.. Necati Binici ve beni görünce gülümseyen ve boynumuza sarılan Ahmet Eşref  Fakıbaba “Antepte baklava koymamışsınız meclise getirmişsiniz, nedir bu sizin elinizden çektiğimiz kardeşim. Herşeyimizi elimizden alıyorsunuz.. En son Gastronomimizi elimizden aldınız. Bu gidişle İsotumuzu da elimizden alacaksınız”deyince, hepimizden bir kahkaha koptu.. Fakıbaba “yeter ağam, bırakın İsot da bizde kalsın”derken, “tamam vallahi İsotunuza dokunmayız”sözü verdik..

/

Elbette şaka bir yana ama Gaziantepin Gastronomi ile oldukça popüler hale geldiğini bir kez daha söylemeliyim.. Hele bütçe görüşmelerinin son gününde TBMMnin koridorlarında her köşede Gaziantep logosuyla karşılaşmak, koridorlarında baklavalar ikram etmek, oldukça popüler hale getirdi şehrimizi.. Tabii Fakıbaba da şakayla karışık bir gerçeği söylerken, buradan aldığımız mesajı sizlerle paylaşmayı görev sayıyorum..

BU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KAÇ AY KALACAK ?

Üzülerek söylemeliyim ki, Gaziantepte eğitim konusunda TİMSAH GÖZYAŞI dökülüyor.. Bu kentte eğitimi ellerine oyuncak edenler, eğitimsiz bir kent yaratmak için ellerinden geleni yapıyorlar dersem bana hiç kimse kızmasın..

Söylenecek çok şeyler var aslında.. Ama sadece şu kadarını söylersem anlarsınız, bu şehirde eğitimi eğitimciler yönetmiyor.. Bu şehirde eğitimi sevk ve idare edenlere kimse karışamıyor.. Bu şehirde ne milletvekilleri ne iktidar partisinin en üst düzey yetkilileri, nede kentimizi yönetenler eğitim konusuna karıştırılmıyor.. Öyle bir güç var ki, bu şehirde, o güç herşeyini eğitime vermiş kentte herkesin büyük takdirini kazanmış adam gibi adam, Vali Erdal Atayı bile görevden aldıracak kadar etkili oldu.. Yani kaldı ki müdürler.. Onun için diyorum ki, Mustafa Yanmaz ne ilk, nede son olacaktır eğitimde kurban müdürler arasında..

YANMAZ VAZİYETİ ANLADI AMA FAYDA ETMEDİ

Aslında Mustafa Yanmaz göreve başladıktan sonra yaptığı icraatlarla beni umutlandırmıştı..Şehri ve camiayı tanımaya başladıktan sonra önemli hamleler yapmıştı.. Ama hakim güçler bu çabasından ve eğitim adına düzgün işler yapmasından rahatsız olmuşlardı..Bunun için üzeri aylar öncesi çizilmeye başlanmıştı.. O dönemlerde durumu farketmiş ve mesajları vermiştim sosyal medyada.. Yanmaz müdür fincancı katırlarını ürküttüğünün farkına varınca, U dönüşü yapmaya başlamıştı son zamanlarda.. Bir müdürün yapmaması gereken açıklamalar yapıyordu.. Doğrusu beni şaşırtmıştı.. Önceki müdür görüntüsünden uzaklaşmış, hakim çevreleri memnun edecek müdür görüntüsüne girmeye başlamıştı.. Ne var ki bu manevrası kendisini kurtarmaya yetmedi.. Allah yolunu açık etsin demekten başka söyleyeceğim şey yoktur..

Eğitim konusunda söyleyeceğim son şey, eğer bu yeni müdür şehirde eğitimin üst sıralara yükselmesi için çaba gösterecekse, onu da aynı akıbetin beklediğini rahatlıkla ifade edebilirim.. Elbette uzun süreli kalmak istiyorsa, öyle dört dörtlük müdürlük yapmasına gerek yoktur.. Sadece koltukta otursun, verilecek emirleri yerine getirsin, tüm talimatlara uysun yeter.. Belki o zaman 1-2 yıl görevde kalabilir diyebilirim..

ESNAFA KREDİ ŞOKU

İktidar söz vermiş ve Esnafın kalkınması - desteklenmesi amacıyla ödemesi 36 aya bölünecek olan 30 Bin TL faizsiz kredi verme kararı almıştı. Bunu da Şubat ayında uygulamaya geçirmişti. Haliyle faizsiz olunca esnaf bu krediye adeta hücum etmişti. Ama ne var ki, kredi uygulaması aniden durduruldu.. Binlerce esnaf hayal kırıklığına uğradı..Şimdi herkes şaşkın, tabii Kooperatif başkanları ve odalar da şaşkın.. Bu konu Sayın Milletvekillerimizi ilgilendiriyor.. Umarım hiç değilse 30 bin TL ile nefes alacak olan esnafa bu kredinin yeniden verilmesi için harekete geçilir..

ABDÜLHAMİT GÜLÜN KOSGEBDEN HABERİ VARMIDIR ?

Madem sözü esnafın kredisinden açtık, arada KOSGEB vakasını da hatırlatmada fayda görüyorum.. Bu konudan tüm Milletvekili arkadaşlarımızın haberi var.. Adını KOSGEB VAKASI koymuştuk zaten bu vurgun olayının.. Mağdur edilen yüzden fazla firma yetkilileri, yaşananları ve başına gelenleri görünce, “keşke KOSGEBİ dolandıranların arasında olaydım” diyecek noktaya getirildi adeta..Çünkü KOSGEBin de davacı olduğu o firmaların hiçbir şey umurunda değil.. Paralar ceplerinde kaldı. Mağdur edilenler ise, bankalardan aldıkları krediler yüzünden haciz ve icra işlemleriyle boğuşturuldu..

Yeni Müdür Sadık Gözek geldikten sonra yaşanan umut rüzgarları, yerini kara bulutlara terketti maalesef.. Sayın müdürün sözüne güvenenler, hiçbir şeyin değişmediğini gördüler..

Bu haksızlığın ve adaletsizliğin açıkça yapıldığı şehrimizde, özellikle iktidar milletvekili arkadaşların “iş yargıda” diyerek geçiştirdiği bu gerçeği birde AK Parti Genel Sekreteri Gaziantep Milletvekili Sayın Abdülhamit Güle duyurmak istiyorum.. Sayın Gülün duyarlı oluşu, beni yazmaya ve konuya el atmasını istemeye sevketti.. Sayın Gül, eğer ilgilenmek isterse , KOSGEB Müdürü Sadık Gözekten bilgileri alabilir.. Böylece yıllardır paraları haksız yere alıkonanların duasını alacaktır.. Bu arada O duacıların bedduaları da, KOSGEBi dolandıranlara ve onlara sahip çıkan bazı siyasilere gidiyor, bunu da belirtmek istiyorum..

 

 

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum