Genel Merkez tarafından görevden alınan Yılmaz Demirdelen, mahkemenin ihtiyati tedbir kararı verdiğini ve başkanın kendisi olduğunu iddia ederken, genel merkez ise Demirdelen ve yönetimini görevden aldıklarını, yerine Hasan Çolak’ı atadıklarını, savcılığa da suç duyurusunda bulunduklarını hatta ihraç ettiklerini açıkladı.


SULAR DURULMUYOR

Gözler bu ihalede Gözler bu ihalede


Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesi’nde sular durulacağa benzemiyor. Alevi Kültür Dernekleri genel merkezi bir süre önce Yılmaz Demirdelen ve yönetimini görevden alarak yerine Hasan Çolak’ı getirdi.  Genel Merkezden yapılan açıklamada, “Çeşitli yolsuzluk ve usulsüz işlemler yaparak adeta kurumu kendi çıkar ve menfaatleri için kullanan Yılmaz Demirdelen ve yönetimi görevden alınmıştır. Bu şahıslar hakkında 30.01.2024 tarihinde Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına 2024/13935 sayılı soruşturma dosyası kapsamında nitelikli dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, zimmete para geçirme, mala zarar verme ve dini değerleri aşağılama suçlarından tüm yönetim kurulu üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu suçlar kapsamında tüm deliller Savcılığa sunulmuştur” denildi.
 
ÇOLAK: İHRAÇ EDİLDİLER
 
Hasan Çolak da, göreve kendisinin getirildiğini belirterek, “Yılmaz Demirdelen denen şahıs ve yönetim kurulu üyelerinin tamamı Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkezi tarafından 21.01.2024 tarihinde 3 sayı nolu kararı ile derneğimizden ihraç edilmişlerdir. Dolayısı ile Derneğimizle hiçbir bağı ve bağlantısı kalmamıştır. Bu şahıslardan gelen mesajlara itibar etmeyiniz. Bu inanç Kadim bir topluluğun nice katliamlarla sınanarak mücadelesi sonucu elde ettiği hiçbir değerini bu ve bunlar gibi sömürü zihniyetine teslim etmeyecektir” dedi.
 
DEMİRDELEN: HUKUKEN BAŞKAN BENİM
 
Yılmaz Demirdelen ise dernek başkanının kendisi olduğunu iddia ederek şunları söyledi:”Gaziantep Alevi Kültür Dernekleri Şubesine atanan Kayyumla ilgili olarak, Ankara’da dava açılmış ve Mahkeme ihtiyati tedbir kararı vermiştir. Şubenin hukuken Baskanı Av. Yılmaz Demirdelen’dir. Kayyumun ve Genel Merkezin yaptığı her türlü iş ve işlem hukuksuz ve Yok hükmündedir. Yapılan işlemlerle ilgili suç duyurusunda bulunulmuş olup, Yok hükmünde olan Kongreye üyelerin katılmasının gereği yoktur. Eyilerin gül cemaline aşk-ı niyaz ederim.” Meral KINACILAR ERBEKTE