1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. BU BAŞARI TÜM AK PARTİLİ&#39LERİNDİR
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

BU BAŞARI TÜM AK PARTİLİ&#39LERİNDİR

A+A-
Yiğidin hakkı yiğide.. Kimse bu seçim sonrası bahane üretmesin.. Kimseler bu sonuçlardan sonra gerekçe sıralamasın.. AK Parti bu seçimi anasının ak sütü gibi helal bir şekilde kazanmıştır..Her ne kadar 2007 seçiminden daha az oy almış olsa ve daha az milletvekili çıkartsa da, seçimin tartışmasız galibidir..
Recep Tayyip Erdoğan ise kesinlikle tartışmasız lider olduğunu bir kez daha ispatlamıştır.. Kemal Kılıçdaroğlu'nun 5 puanlık çıkışı, kesinlikle başarı olarak değil, başarısızlık addedilmelidir.. Devlet Bahçeli ise artık yeter deyip bir kenara çekilmelidir.. Bunu kendim uydurmuyorum, sonuçlara bakarak değerlendiriyorum..
Gelelim şehrimize.. Gaziantep'te artık kemikleşmiş bir AK Parti tabanı olduğu bu seçimde bir kez daha belgelenmiştir. Ne demek 855 bin insanın 519 bininden oy almak.. Kolaymıdır önceki seçimin yüzdesini korumak, artan seçmen sayısını kendine oy olarak tahvil etmek.. Bu ciddi bir çalışmanın ürünüdür.. El ele vermenin, kemikleşmenin ve inancın zaferidir..
CHP için söyleyecek fazla sözümüz yoktur..Onlar baştan kaybetmişti çünkü.. Ön seçimde yaşanan heyecan, kontenjan sevdasıyla yok edilmişti..Yeni bir ruh yakalanmak istenirken, yeni bir polemik yaratılmıştı..Partide kimsenin kimseye saygısı kalmamış, herşey sahte gülücüklerle geçiştirilmeye çalışıyordu..Bu sevgisizlik ve güvensizlik ortamından başarı çıkması mümkünmüydü? Elbette ki hayır..
MHP'deki durum aslında CHP'den farksızdı.. Herşeyi halının altına süpürerek kaybettiklerini sananlar, aslında o halının altında kalanların bir virüs gibi partiyi sardığını ve amansız bir hastalığı getirdiğini görse de, ses çıkarmamışlardı..Sonuç kaçınılmazdı ve öyle de oldu..
Bağımsız olarak Akın Birdal'a şans tanıyanlar kadar, O'nun gitmemesi için her yolu deneyenlerin de, o bünyenin içinde olduğu iddiaları başından itibaren bizlere anlatılıyordu..Sonuç o iddiada bulunanların doğru söyledikleri yönünde kesişti..
Evet..AK Parti'yi kutluyorum..En çok da başından beri kendi çapımda destek verdiğim Al Şahin kardeşimin gitmesine sevindiğimi söylemeliyim..Aslında bir ara Halil Mazıcıoğlu için bile tereddütlüydüm..Ama hatırlarsanız AK Parti 7 milletvekili çakırtırsa başarısız sayılmalıdır derken, farklı bir mesaj veriyordum..Yine söylüyorum, eğer 7 çıkmış olsaydı, gerç ekten de başarısız sayılacaklardı..Ancak 2 yeni milletvekilini kapmayı başardılar ve meclise 9 milletvekili gönderdiler..
Manşetimizde olduğu gibi, bende AK Parti'nin başarısına şapka çıkartıyor ve asıl görev şimdi başlıyordiyerek hepsine başarılar diliyorum..
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.