Yıldırım, “Gaziantepli iş insanlarının, vatandaşlarının, şehrimize gelen misafirlerimizin bu şekilde bir muameleye maruz kalmasına da anlam veremiyoruz. Bunu da size yakıştıramıyoruz.  Sizlerin gözünden Gaziantep'i ve bu konudaki değerlendirmelerinizi de merakla bekliyoruz” dedi. 

“Oradan baktığınızda Gaziantep size nasıl görünüyor bilemiyorum fakat biliniz ki Gaziantep” diye sözlerine başlayan Tuncay Yıldırım, ağır bir dille eleştirdi. “10 milyar doları aşkın ihracatıyla Türkiye'nin en fazla ihracat gerçekleştiren 6. şehridir” diyen Yıldırım, “Yüzde 48'lik ihracatın ithalatı karşılama oranıyla dış ticaret fazlası veren nadide kentlerindendir. Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgesine sahiptir.  2.6 milyonluk nüfusuyla en kalabalık şehirlerdendir” şeklinde konuştu. 

TURİZM MERKEZİ GAZİANTEP 

VURUN ABALIYA "Nasıl olsa her şey kesenize kalıyor" VURUN ABALIYA "Nasıl olsa her şey kesenize kalıyor"

Sosyal medya hesabından durum değerlendirmesi yapan Yıldırım, “Dünyanın en bilinen gastronomi kentlerinden biridir. Kültürel değerleriyle de bölgesinde turizm merkezidir.  Velhasıl sayamadığımız birçok özelliğiyle ülkemizin en değerli şehirlerinden olan Gaziantep'in havalimanına söz verdiğiniz ve 3 koca yıl ardından yapımına başladığınız CIP salonunun açılışının sürekli geciktirilme sebebini anlamakta oldukça güçlük çekiyoruz. Uzun yıllar havalimanımızın yapılmasını beklemişken şimdi de CIP salonunun yapımını bekliyoruz. Gaziantepli iş insanlarının, vatandaşlarının, şehrimize gelen misafirlerimizin bu şekilde bir muameleye maruz kalmasına da anlam veremiyoruz. Bunu da size yakıştıramıyoruz.  Sizlerin gözünden Gaziantep'i ve bu konudaki değerlendirmelerinizi de merakla bekliyoruz” dedi.

Editör: Ebru Kont