Küçük Sanayi Sitesi’nde üretimin durma aşamasına geldiğini belirten S.S. Gaziantep Briketçiler Mermerciler ve Karocular Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hasan Çelik, “Bu sektörden Bin 500 kişi ekmek yiyor yazık değil mi? Yetkililerden, Sayın Milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızdan çözüm bekliyoruz” dedi.

Tiryaki Tüpraş’la anlaştı Tiryaki Tüpraş’la anlaştı

KEYFİ ARTIŞ SÖZKONUSU

Hasan Çelik, briketçiler, mermerciler ve karocular esnafı olarak ülkemizin genel sorunu olan inşaat malzemelerine yapılan zamlardan bıktıklarını belirterek şunları dile getirdi:”Biz üretici esnaflar olarak gelen zamlardan üretimlerimizi durdurma noktasına geldik. Yetkililerden çözüm bekliyoruz. Anlayamadığımız konu şu evet pahalılık var fakat hepimize var, şu anda ne olduda bütün inşaat sektörünün şikayetçi olduğu çimento fiyatlarının yüksek artışı ve 2 gün sonra gelen tepkiler üzerine bir miktar geri çekildi şunu mu anlamalıyız. Tepki olmasaydı zammın tamamı uygulanacaktı. Demekki keyfi bir artış sözkonusu.”

ÜRETİMİ DURDURMA AŞAMASINA GELDİK

Mucır fiyatlarına 1 Mayıs 2024’ten geçerli olmak üzere yüzde 30 artış yapıldığını söyleyen Hasan Çelik, “Geçen yıl bu zamanlar mucır fiyatı ton bazında 88 TL iken şu anda 260 TL. Biz Briketçiler Mermerciler ve Karocular Kooperatif  başkanlığı olarak Küçük Sanayi sitemizde üretimi durdurma aşamasına geldik. Bin 500 kişi ekmek yiyor yazık değil mi? Esnafımız ekmek parası için sabahın köründe işe geliyor. Yetkililerden sorunlarımızı çözmek için yardım istiyoruz. Sayın Milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızdan çözüm bekliyoruz” diye konuştu.