1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Borsa’da proje gururu
Borsa’da proje gururu

Borsa’da proje gururu

Ticaret Borsası Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

A+A-

Toplantıda, 2021 yılı faaliyetleri değerlendirilerek, 2022 yılına ilişkin çalışmalar ve yeni projeler hakkında istişarelerde bulunuldu. 

ALNIMIZIN AKIYLA YAPTIK

Yılın ilk meclis toplantısının açılışında konuşan GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 2021 yılının vizyon projelerin hizmete kazandırılması açısından borsa adına tarihi bir yıl olduğunu dile getirdi.  2021 yılı içerisinde borsanın vizyon projeleri arasında yer alan iki önemli projenin ve yeni hizmet binasının açılışlarının yapıldığını anımsatan Tiryakioğlu, "Göreve ilk geldiğimizde çalışma programımızın en başına Antep Fıstığı Lisanslı Depo ve Et Borsası gibi iki önemli projemizi almıştık. Bu projeler gerek kökenlerinde fıstık ve gastronomi gibi şehrimizin iki değerli markasını barındırması, gerekse de sektörlerinde sürdürülebilirliğin sağlanması açısından özel anlam ihtiva ediyordu. Türkiye'de örnekleri bulunmayan bu projeler uzun soluklu ve meşakkatli işlerdi ama tamamlandıklarında sektörlerinin geleceğine yön verecek ileriye dönük önemli yatırımlardı. Çok şükür bu projelerimizi alnımızın akıyla hep birlikte 2021 yılı içerisinde Gazi şehrimizin hizmetine kazandırdık" dedi. 

YENİ HİZMET BİNASI ÖNEMLİ

Ticaret Borsası yeni hizmet binasının açılışının da yine 2021 yılı içerisinde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildiğini belirten Tiryakioğlu, "Borsamız 1997 yılından bu yana GATEM'deki yerleşkesinde hizmet veriyordu. Geçen zaman zarfı içerisinde fiziki yetersizliklerden doğan sebeplerden dolayı yeni bir binaya taşınma gereksinimi hasıl olmuştu. Kaba inşaat halinde aldığımız yeni idari hizmet binamızı tamamlayarak açılışını gerçekleştirdik. Üyelerimize ve şehrimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, tüm emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum" dedi. 

AKINCI: HAYIRLI BİR YIL OLSUN

GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı da yaptığı konuşmada zor geçen bir yılı geride bıraktıklarını kaydederek, 2022 yılının Gaziantep ve Türkiye için hayırlı bir yıl olması temennisinde bulundu. 

Salgınla hastalıkla geçen iki yılın sıkıntılarını inanç ve azimle, yatırım, üretim ve ihracata dört elle sarılarak hafifletmeye çalıştıklarını aktaran Akıncı, "Yeni başlangıçlar ve yeni deneyimler edinerek girdiğimiz 2022 yılının geçmiş yılların yaralarının sarıldığı, salgın hastalığın sona erdiği bir yıl olmasını temenni ediyorum. Gerçekten zor bir yılı geride bıraktık önümüzde kat edilecek çok mesafe ve atılacak çok adım var. Yeni başarı hikayeleri yazmak için küresel manada karşımıza çıkacak tüm fırsatları çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Pandemi kaynaklı tedarik zincirlerinde yaşanan sorunlar, ABD, AB ve Çin arasındaki küresel güç ve pazar mücadeleleri yeni dönemde iş dünyamıza önemli fırsatlar sunmakta. Bu bağlamda yatırıma, üretime ve ihracata eskisinden çok daha fazla güçlü bir şekilde sarılmamız gerekiyor. Zira, dünya artık çok fazla üretenlerin değil, pazarın taleplerini en akılcı şekilde karşılayanların dünyası olma yolunda bir kabuk değişimi yaşıyor" diye konuştu.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum