Borsa Başkanı Mehmet Akıncı, yeni hedeflerinin Hububat Emtia Merkezini Gaziantep’e kazandırmak olduğunu belirterek, Gaziantep’i tarım sektöründe bir üs ve cazibe merkezi haline getireceğini söyledi. 

GTB Hububat ve Bakliyat Satış Salonlarında sabah erken saatlerde gerçekleştirilen ziyarete, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Abdülhamit Gül, Eyüp Özkeçeçi, Ali Şahin, İrfan Çelikaslan, Mesut Bozatlı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti İl Başkanı Murat Çetin, ilçe başkanları ve parti temsilcileri katıldı.

BİLGİ VERDİ

Toplantının açılışında konuşan GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, AK Parti heyetini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek; borsanın faaliyetleri, hayata kazandırdığı projeler ve 2024 yılı hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. “Tarımda Sanayinin Başkenti Gaziantep” mottoları doğrultusunda gelecek hedeflerine yön verdiklerini kaydeden Akıncı, şu ana kadar hizmete kazandırdıkları tüm vizyon projelerin bu hedefin bir ürünü olduğunu söyledi.

ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ SAĞLIYORUZ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise toplantıda yaptığı konuşmada, borsa projelerinin tarım ve gıda sanayine önemli katkılar sağladığını söyledi. Şahin, “Borsamız, Türkiye’nin en kaliteli ve en fazla işlem yapan borsaları arasında yer almakta. Hizmet alanlarının genişlemesi, tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik sundukları hizmetin daha geniş alanlara yayılması için Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Yaşanan savaşlar, iklim değişiklikleri ve pandeminin; tarım ve gıda sanayinin önemini bir kez daha ortaya koyduğunu kaydeden Şahin, “Her şey topraktan ve sudan başlıyor. Bu nedenle toprağı doğru yönetmek, sulama sistemini doğru kurmak ve hammaddeyi çoğaltmak büyük önem taşıyor” dedi.

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNİ ANLATTI

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Bayramda Ziyaretçi Rekoru Kırdı! Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Bayramda Ziyaretçi Rekoru Kırdı!

Konuşmasında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarım Daire Başkanlığının çalışmalarına da değinen Şahin, çiftçilere sağlanan destekler, üretimin artırılmasına yönelik yapılan faaliyetler, enerji maliyetlerinin düşürülmesine yönelik Barak’ta devreye alınan Güneş Enerjisi Santrali hakkında da bilgiler verdi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da toplantıda yaptıkları konuşmada, tarımsal alanda yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundular.

Toplantı, borsa üyelerinden gelen soruların cevaplanması, talep ve önerilerin dilenmesi ile sona erdi.