1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Borçlar ödenirse icra yapılmayacak
Borçlar ödenirse icra yapılmayacak

Borçlar ödenirse icra yapılmayacak

Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu üyeleri Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Uzun’a iadeyi ziyarette bulundu.

A+A-

 Uzun, ziyarette SGK prim alacakları ile ilgili de bir açıklama yaptı. Uzun, açıklamasında şirket ortaklarının ödenmeyen prim borçlarından dolayı ödemeleri için bir çağrı yaptıklarını ve 20 Ağustos 2019 tarihine kadar ödenmesi halinde herhangi bir icra işlemi yapılmayacağını vurguladı.

Özseven ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada SGK nın meslek alanı içerisinde bir paydaş kuruluş olduğunu vurgulayarak mükelleflerin sorunlarını çözmeye yönelik işbirliği içinde olduklarını, yeni çıkan mevzuatlarla ilgili bilgi alışverişi içinde olduklarını  ve Türkiye’de örneği olmayan şekilde gerek Vergi Dairesi, gerekse Sosyal Güvenlik Kurumu ile diyaloglarının çok iyi düzeyde olduğunu söyledi. SGK il Müdürü Mehmet Uzun ise ziyaretten memnun kaldıklarını, bu paydaş birlikteliğin sürekli olmasının hem devlet hem vatandaş açısından gereklilik olduğunu vurguladı.

UZUN BİLGİ VERDİ

Konu ile ilgili açıklama şöyle: “5510 SAYILI kanunun 4 maddesinin birinci fıkrasının b bendi kapsamında sigortalı olan şirket ortaklarının 2019 yılı Nisan ayı ve öncesi muaccel hale gelmiş prim borcu bulunanların listesi çıkarılmış olup, borcu bulunan şirket ortaklarının  borçlarını il müdürlüğümüz 4b Bağ-Kur sigortalı tescil servislerinden ve e devlet ten öğrenerek 20/08/2019 tarihine kadar ilgili bankalara yatırmaları halinde herhangi bir icra işlemi yapılmayacaktır. Belirtilen tarihe kadar borçların ödenmemesi halinde 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkında Kanuna göre işlem yapılacaktır.”  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.