1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Bizim sanayicilerimiz cesur"
"Bizim sanayicilerimiz cesur"

"Bizim sanayicilerimiz cesur"

*Bu şehrin sanayicilerine korkak diyenler çok büyük hata ederler

A+A-

*Bu şehrin sanayicileri Türkiye'nin en girişimci ve en cesur sanayicileridir 

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, seçim çalışmaları kapsamında Şehitkamil ilçe başkanı ve il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Gazetemizi ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi'ye seçim çalışmaları, seçim beyannamesi ve hedefleriyle ilgili bilgi veren Nejat Koçer, sanayicilerin sorunlarını konuşmaktan korktuğu yönündeki iddiaları sormamız üzerine, "Bu şehrin sanayicileri Türkiye'nin en girişimci ve en cesur sanayicileridir. Bu şehrin sanayicilerine korkak diyenler çok büyük hata ederler. Bu kadar yatırımı yapan, girişimciliği öne çıkan, bu kadar cesur hareket eden insanlara korkak diyebilirmiyiz, mümkün mü?" dedi. Koçer, ortaya koydukları projeleri muhalefetin hayal bile edemediğini dile getirirken, "Şu anda seçim beyannanemizle ve açıkladığımız projelerimizle açık ara öndeyiz" dedi. 

GELDİĞİMİZ NOKTA ERDOĞAN OLUYOR

Sahanın çok iyi olduğunu anlatan Koçer, sahaya kişisel isteklerden çok milli duyguların hakim olduğunu söyledi.Koçer, "Bir kere çok seslilik güzel. Herkes herşeyi dinliyor, sonuçta halkımızın feraseti çok önemli, çok değerli. Halkımız kimin ne yapabileceğini, kimin neyi yapamayacağını çok iyi görüyor, biliyor. O açıdan bizim sorumluluğumuz biraz daha artıyor. Çünkü yaparsa Ak Parti yapar sloganı bile bu dönem çok doğru bir slogan olmuş. Vatandaşımız yaparsa bunlar yapar noktasında işi sonlandırıyor. Çalışmalara köylerden başladık, şehre yeni iniyoruz. Gittiğimiz her yerde çok müthiş bir milli duygu var. Bu sürecin ülkemiz açısından çok değerli ve önemli bir süreç olduğunun halkımız farkında. Yani bu bir siyasi kısır çekişmenin ötesinde, günlük meydanlarda yapılan hamasetlerin ötesinde ,halkımızın üzerinde çok değeri çok anlamı var. Niye çok anlamlı? Bir yandan FETÖ darbe girişimi mücadelesi hala devam ediyor. Bir yandan doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde terörle mücadele devam ediyor. Bir yandan da Fırat Kalkanı ile başlayan Cerablus, Elbab ve Afrin operasyonu sonrası bu mücadelenin farkında halkımız. Bunların hepsi güçlü bir hükümet, güçlü bir lider ve güçlü bir iradeyle mümkün. Şimdi bunları oturup konuştuğumuz zaman bu gücü kimde görüyorsunuz dediğimiz zaman en sonunda geldiğimiz nokta Recep Tayyip Erdoğan oluyor" diye konuştu. 

 

ak-005.jpg

24 HAZİRAN'DA GÖRECEĞİZ

Sosyal medya üzerinden yalan yanlış algı yaratıldığını söyleyen Koçer, "İşte biz şöyle geliyoruz, böyle geliyoruz, şunu çıkaracağız, bunu çıkaracağız diyenlerin oy potansiyeli üç aşağı beş yukarı bilgimiz içerisinde. Tabi çağın araçlarını kullanarak onlarında bir propaganda süreçleri olacak. Ama 24 Haziranda sandıklarda bunu göreceğiz. Şu anda seçim beyannanemizle ve açıkladığımız projelerimizle açık ara öndeyiz. Yani bizim yapmayı planladığımız ve halkın önüne koyduğumuz projeleri muhalefet partilerinin hayal gücü bile almıyor. Genelde yapacakları değil yıkacakları üzerinde söylem oluşturuyorlar. Bu çok yanlış bir söylem. Türkiye bu söylemle 2000 öncesi tanışmıştı, aradan bu kadar bu kadar yıl geçti, muhalefet görüşünde yıllar içerisinde çok büyük değişimler olması gerekirdi ama yıkım üzerine, durdurma üzerine onun yaptığını ben durduracağım, ben yapmayacağım üzerine bir söylem geliştiriliyor. Bu halkta karşılığını bulmuyor. Genelde halkımız somut, yapılabilir, vizyon projelerini ortaya koymasını istiyor. Çok şükür bu noktada Ak partinin seçim beyannamesi tüm partilerin seçim beyannamelerinin toplamından daha iyi" dedi.

ak1-002.jpg

HAMASET YAPIYORLAR

Ak Partinin vaad ettiği şeyleri yapabilme kabiliyetini toplumumuzun çok iyi bildiğini dile getiren Koçer, şöyle konuştu:"Diğer partilerin vaadleri maalesef hamasi şeyler. Ayağı yere basan, Türkiye'nin önünde bir ufuk oluşturacak şeyleri göremiyoruz, görürsek memnun oluruz. Bu bir yarıştır. Projeler, düşünceler, vizyonlar yarışsın, rekabet burada yoğunlaşsın. Rekabet hamasette değil, popülizimde değil, karşılıklı kısır çekişmelerde değil, proje üretmede halkın beklentilerine cevap vermede oluşsun isteriz. Bu bizim için kamçılayıcı olur. Ama maalesef o noktada değiliz. O noktada olabileceğimiz bir siyasi iklimide açıkçası istiyoruz. Gaziantep'le ilgili olarak aday tanıtım toplantımızda 14 ana proje mega proje açıkladık. Onu açıklamadan önce de bir önceki dönem açıkladığımız projelerimizde hangi aşamalara geldik, ne yaptık bunları da anlattık. Daha önce verdiğimiz sözleri tuttuk mu tutmadık mı bunları ortaya koyduk." 

İNANILMAZ YALANLAR SÖYLENİYOR

Mega projelerden bahseden Koçer, şunları dile getirdi:"Yeni terminal binasının yer teslimi yapıldı. Temeli atılacak. Eğitimle ilgili 5 bin derslik sözü verilmişti. Fiilen gerçekleşmiş durumda. 7500 yeni derslik yapılacak. Metro projesi var. Dülük'ün altından Gaziantep'e gelecek 3 km tünel projesi var. Zamanı kısaltacak ve trafiği rahatlatacak bir proje. Gaziray projemiz bütün hızıyla devam ediyor. Gaziantep sanayisinin dönüşümünü sağlayacak bir projemiz var. Sanayi 4.0'a geçiş, dijital ve yapay zekaya yöneliş var. Bizde Gaziantep sanayisinin değişimini ve dönüşümünü başlatıyoruz. İnovasyon ve bilim merkezi, Bilim ve teknoloji üniversitesi bunlar sanayinin üretime dönüşümünün başlamasını sağlayacak. Çağa uymak ve zihniyet değişimini başlatmak zorundayız. Siyasette de öyle. Fakat liderlerin söylemlerine üzülüyorum. Sahada gezdiğimiz konularla ,muhalefet liderlerinin çıkıp meydanlarda konuştuğu konular arasında dağlar kadar fark var. İnanılmaz hamaset yapılıyor ve inanılmaz yalanlar söyleniyor. Bu beni üzüyor. Ya sen nasılsın önce sen kendini anlat, projen nedir düşünce yapın nedir?"

BANA İNSANİ GELMİYOR

Dolardaki artışa değinen Koçer, ekonomide yapısal bir sorun olmadığını söyledi. Koçer, şunları dile getirdi:"Özel sektörün Mayıs ayında yapacağı ödemeler karşısında döviz talebi oluşacaktı. Biz bunu biliyoruz. O tarihlere denk gelen biraz fazla ödemesi var özel sektörün. O dönemde dışarıdan bir müdahale geldi ve dövizde müthiş bir artış sözkonusu oldu. Hemen müdahale edildi. Ama müdahale edilene kadar şunu gördük;bu ülkede dolar şu kadar olsun, bu hükümet gitsinde milletin başına ne gelirse gelsin diye düşünen insanlar olduğunu gördük. Bunu izlediği zaman insanın tüyleri diken diken oluyor. Kaç lira olursa olsun yeterki ülkede ekonomik sıkıntı oluşsun, bu sıkıntı da bunları götürsün. Peki sonra. Bir ekonomik sıkıntı üzerinden ülkede bir hükümet değişikliğini talep etmek bana insani gelmiyor. Bu konuda ben vatandaşlarımızın biraz daha sağduyulu olmasını ve bu konuyu çok daha farklı düşünmesini bekliyorum. Nitekim çok şükür alınan tedbirlerle dolar 4.43 seviyelerine geriledi. 1 Haziran'dan hemen sonra bu seviyenin biraz daha geriye geleceğini bekliyoruz. Ekonomide yapısal bir sorun yok. Piyasalarda darlık, bazı sektörlerde, ihracatta veya iç piyasada yaşanan sorunlar olabilir, vardır bunlar günlük olarak değerlendiriliyor, bunlar aşılabilecek şeylerdir. Merkez bankası her türlü tedbiri alıyor. Bu konuda ekonomi yönetimimiz başarılı. Çok yakın zamanda doların daha da aşağılarda olacağını hep birlikte göreceğiz."

ak25.jpg

ODALARIMIZ ÇOK AKTİF VE DİNAMİKLER

Gaziantep'teki odalarla işbirliği halinde çalıştıklarını, şehrin ve sektörlerin sorunları konusunda sürekli istişare içerisinde olduklarını söyleyen Koçer, "Sanayi odamızın inovasyonla, ticaret odamızın lojistik köyle ilgili projemiz var. Lisanslı depoculukla ilgili ticaret borsamızın projeleri var. Odalarımız diğer şehitlere kıyasla çok daha etkin, aktif, dinamikler. Hepsinin proje bazlı çalışmalarının takipçisiyim, onların her zaman yanındayım. Bu 8. seçimim, çok enterasan günlerden geçtik ama bugün seçmenin kafasının, saydamlığı ilk defa bugün çok daha iyi, çok daha net görüyor olayları. İlk turda seçim bitecek. Şehrin her yerindeyiz. Günde 10 bin adımın altına düşmüyorum. Plan bütçe komisyonundayım. Saha çalışmaları, geri dönüşünü aldığımız bir alan. İnsanlarımız bu seçimde milli duygulara evrilmiş durumda, kişisel taleplerin ötesinde düşünüyorlar. Bu vatan olmazsa, ben zaten ne olurumki, bizim özgürlüğümüz, bayrağımız önemli diyorlar. Halkımız olaya vatan ve milli beka açısından bakıyor" dedi.

GAZİANTEPLİ SANAYİ TÜRKİYE'NİN EN CESUR SANAYİLERİ

Muhalefetin, sanayicilerin sorunlarını konuşmaktan korktuğu yönündeki iddialarının doğru olmadığını belirten Koçer şöyle konuştu:"Bu şehrin sanayicileri Türkiye'nin en girişimci ve en cesur sanayicileridir. Bu şehrin sanayicilerine korkak diyenler çok büyük hata ederler. Bu şehrin sanayicileri her türlü sorununu, talebini  sanayi odası başkanlığında olduğu gibi bugünde her zaman 24 saat telefon veya bizzat kendileri bize iletirler bizlerde çözümünü en kısa zamanda sağlarız. KOSGEB, İş Kur destekleri, Kredi Garanti fonu destekleri, tarımsal sektörlerde son 4-5 yılda Gaziantep'in devlet desteklerinden faydalanma oranı yüzde 200, yüzde 300 artmıştır. Tarım işletmelerimize, tarım bakanlığımızın hibeleri ve destekleri var. 1 yılda 100'e yakın firma bu desteklerden istifade etmiştir. Bakanlığın fuar destekleri devam ediyor. Gaziantep'te sanayicilerimizin büyük çoğunluğu yüzde 60'a yakını fuar katılım ücretlerini geri devletten alabiliyorlar. Çok fazla destek, çok fazla kalem var. Gaziantep sanayisi emsal illerle mukayese edilmeyecek bir durumda. 2000 öncesi öyle değildik. Bu kadar yatırımı yapan, girişimciliği öne çıkan, bu kadar cesur hareket eden insanlara korkak diyebilirmiyiz, mümkün mü? Son iki üç yıl içinde 150 firma hizmete açıldı. Bir eski organizeye bir bugünkü organizeye baksınlar ve değişimi görsünler."

STADYUMUN YERİNDE ÇOK BÜYÜK BİR YAŞAM ALANI OLUŞACAK

Koçer, eski stadyum yerlerinin millet bahçesi olarak önümüzdeki dönemde projelendirileceğini söyledi. Koçer, "İnşallah burada herkesi memnun edecek çok büyük bir yaşam alanı oluşacak. Stadyumun üç katı büyüklüğünde bir alan üzerinde çalışılıyor" dedi.

YILMAZ:YÜZDE 70 ALACAĞIZ

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, 24 Haziran'da hedeflerinin yüzde 70 olduğunu söyledi.Yılmaz, "Bizim gerçekten aday listemiz şehrimizin bütün renklerini yansıtan çok güzel iyi bir liste. Adaylarımızın hepsi birbirinden kıymetli. Bütün bölgelerimizi ,bütün yörelerimizi yansıtan bir aday listemiz var. Bu noktada iyi bir listenin oluşmuş olması teşkilat olarak bizimde elimizi rahatlatıyor. Gittiğimiz her yerde adaylarımız çok güzel karşılık ve kabul görüyorlar. Şehitkamil'de ve Gaziantep'te yüzde 70 alacağız. Cumhurbaşkanımız ilk 10 demişti. İnşallah hedefimizi yakalayacağız" dedi. Meral KINACILAR, Leyla ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum